Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Muğla’nın kültürel zenginlikleri İzmir fuar’ında

Kültür Sanat

27 Ağustos 2017 Pazar 15:31:59

Muğla’nın kültürel zenginlikleri İzmir fuar’ında

Türkiye’nin en renkli illerinin başında yer alan ve bir çok turizm beldesini içinde barındıran Muğla, 86. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın Onur Konuğu olarak fuarda yerini aldı.

Muğla'nın kültürel zenginlikleri İzmir fuar'ında

Tarihi, coğrafyası, kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri ve yöresel özellikleri ile ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelen Muğla standı, turizmde öne çıkan ilçeleriyle fuarın son gününe kadar 1/A No’lu holde ziyaret edilebilecek.

“Yaşayan Kent Muğla” temasıyla fuar ziyaretçileri buluşan Muğla turistik özellikleriyle ön plana çıkan 13 ilçenin tanıtımını yapıyor. Muğla’nın Holü’nde, tarihi ören yerlerinin maketleri ayrı bir ilgi görüyor. Milas Halısı ve dokuma tezgahının yer aldığı alanda, özel olarak hazırlanan Yörük Çadırı ile Muğla Evi örneği fuara ayrı bir renk kattı. Holde ayrıca Muğla mimarisinin örnekleri de sergileniyor.

Yöresel lezzetler de tanıtılıyor

Fuarda Muğla’ya yerel lezzetlere de yer verilirken, ziyaretçilere Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgeye özel çam balı, zeytin ve zeytinyağı gibi yöresel lezzetler de tattırılıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı