Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Müfit Can Saçıntı’dan ‘fi-yatro’ deneyimi

Kültür Sanat

11 Şubat 2017 Cumartesi 10:02:18

Müfit Can Saçıntı’dan ‘fi-yatro’ deneyimi

İzleyicinin ilk olarak Çocuklar Duymasın adlı dizi de tanımaya başladığı, sonrasında ise Seksenler’de de yönetmenlik yapan Müfit Can Saçıntı ise, dikkatleri yönetip, oynadığı film ile çekmişti.

Müfit Can Saçıntı'dan 'fi-yatro' deneyimi

Yönetmenliğini yaptığı ve başrolünde oynadığı, Rasim Öztekin ile Ayda Aksel’in kendisine eşlik ettiği Mandıra Filozofu ile hafızalarda iyice yer eden Saçıntı, yeni bir deneyim ile izleyici karşısına çıktı.

Tek kişi olarak, Kenter Tiyatrosunda sahnelediği “Lafını Esirgemeyenler” ile ilk dakikalarda izleyiciyi güldürmeye başlayan Saçıntı, güldürmenin yanı sıra da şaşırttı.

Film ve tiyatro tekniklerini harmanlayarak ‘fi-yatro’ adını verdiği sunuş tekniği ile izleyici karşısına çıktı.

Oyunda hiciv ve söz ustaların anlatılırken, bu anlar izleyicileri de kahkahaya boğdu.

Başarılı yönetmen, Fi-yatro yöntemi ile ilgili de şunları kaydetti, “Yeni bir fikir denediğim için çok heyecanlıydım. Deneyip yanılma ihtimali beni korkutuyordu. Neyse ki daha ilk dakikalarda seyirci dostlarımın kahkahaları ve alkışlarıyla korkumu yendim. Bu fi-yatro fikri tutarsa, aynı teknikle başka oyunlar sahnelemeyi düşünüyorum”

Lafını Esirgemeyenler sırası ile, 16 Şubat Eskişehir, 17 Şubat Ankara ve 21 Şubat Kadıköy Duru tiyatroda, tiyatro severler ile buluşacak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı