Son günlerde yeni dizisi "Misafir" ile ve klasik magazin gündem konularından batıl inançları ile yer alan isim Hazal Kaya hakkında bilinen ve özellikle de bilinmeyenleri derleyip toparladık. Hazal Kaya'nın çocukluğu, gençliği, başarı ve başarısızlıkları nelerdir? Hazal Kaya'nın aşkları? Hazal Kaya hakkında merak ettiğiniz herşey bu haberimizde.

Öncelikle adını efsane dizi Aşk-ı Memnu ile akıllara yazdıran ve arkasından Adını Feriha Koydum dizisindeki başarısı ile resmen ölümsüz bir karakter yaratan Hazal Kaya’nın çocukluğu ile başlayalım.

1 Ekim 1990 Gaziantep doğumlu olan Hazal Kaya Gaziantepli olduğunu bilindiği gibi her fırsatta dile getirenlerden. İlkokulu Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulunda Liseyi ise İtalyan Lisesinde okumuş güzel oyuncu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetim ve Performansı Bölümünde eğitim gören oyuncunun çocukluğu da sanatla dolu aslında.

İstanbul Balat’da büyüyen Hazal Kaya’nın annesi ve babası avukat ve Hazal Kaya henüz 7 yaşındayken ayrılmışlar. Annesi ile yaşayan oyuncu 4.5 yaşında keman, 7 yaşında bale dersleri almaya başlamış. Lisedeyken okulun tiyatro kolunda ve korosunda olan Hazal Kaya katalog çekimlerine ve bazı ajanslara başvuru yaparak Cola Turka’nın reklam yüzü olmayı başarmış.

hazal kaya 1

Oyunculuğun yanında aslında dansı çok sevdiğini belirten oyuncu 7 yıl bale yaptıktan sonra geçirdiği kaza sonucu 6 ay bacağını alçıya aldırmak zorunda kalmış ve ayrıca çok iyi tango yapıyormuş.

Annesi müzisyenlerin avukatlığını yaptığı için müzisyenlerin arasında büyüyüp, 7 sene de keman dersi almış fakat aynı dönemde arkadaşlarının çizgi film izlemesine sinirlenip dersleri bırakmış. Sesinin de güzel olduğu bilinen ve söylenen güzel oyuncunun aynı zamanda yüzme alanında madalyaları da varmış.

Vücudunda en sevdiği yer olarak belirttiği alnındaki yara izi ise çocuk yaşta zıplarken kafasını duvara çarpması sonucunda oluşmuş.

Ayrıca burada son bir bilgi olarak yemek yemeyi çok sevdiğini hatta bir Gaziantepli olarak yemeğin yağlısını ve hamurlusunu sevdiğini ama şeker hastası olduğu için bu tutumunu arada intihar etmeye benzettiğini de belirtelim.

Gelelim gençlik yıllarına, yani daha doğrusu aşklarına;

hazal kaya4afcdv

Ali Atay’a olan aşkı uğruna Ali Atay’ın fotoğraflarını alabilmek için çalıştığı dizinin set fotoğrafçıları ile arkadaş olduğunu itiraf eden Hazal Kaya o dönem için Ali Atay’ın çok fazla fotoğrafı olmamasından da duyduğu rahatsızlığı dile getirip güldürmüştü bizleri.

Bilindiği üzere Ali Atay ile 5 yıllık beraberliğin ardından mutlu bir evlilik sahibi ve bir çocuk annesi olan Hazal Kaya’nın bacağında olan “Küçük Prens” dövmesine ek olarak oğlu Fikret Ali ile kendisini de koluna çizdirmiş.

hazal kayaaa

Başarılı isim Hazal Kaya tabi ki bu mutluluğu bulana kadar oyuncu ve gündemde olmasının etkisi ile farklı isimler ile magazinde anılmıştı.

Öncelikle kendisinden 18 yaş büyük olan fotoğrafçı Cahit Baha Pars ile birlikteliği ile gündeme gelen Hazal Kaya sonrasında kalbini ünlü komedyen Tolga Çevik’in kuzeni olan oyuncu Sarp Bozkurt’a kaptırmıştı. Uzun süre kimse ile ekranlarda görülmeyen güzel oyuncu son olarak Umut Kurt ile gündeme gelmişti.

Şimdi ise Hazal Kaya’yı başarıları ve hayattaki duruşu ile tanıyalım;

haal kayaaaaaaaaaaaaaa7

Enis Arıkan’ın Exxen’de yayınlanan programında yakın arkadaşı olan Hazal Kaya ile olarak verdiği özel bilgi ile öğrenmiştik, sevgili Hazal’ın birlikte rol aldıkları “Benden Ne Olur” filmi set aralarında hasta bir bebeğe süt anneliği yaptığını.

Kadınlara uygulanan her türlü şiddeti her fırsatta eleştiren başarılı oyuncu, kadınlara yapılan psikolojik şiddet konusunda akıllara kazınan çok özel ifadeleri bizzat şu cümleler ile kurup kalbimizde ayrıca bir yer edinmişti; "Doğurmak istemeyebilirdim. Bu beni daha az kadın yapmazdı. Anne olmak istemeyen kadınları daha az kadın yapmıyor. Anneliğin kutsanmasından çok rahatsız oluyorum. Bunun da kadınlara bir baskının yolu olduğunu düşünüyorum. Dünyada herhangi bir canlıya karşılıksız emek veren herkes benim için annedir."

Müge Anlı görümcesi ile verdiği pozla dikkat çekti! Müge Anlı görümcesi ile verdiği pozla dikkat çekti!

 hazal kayaaaaaaa

Magazinde bugünlerde sirkeli su ile yıkandığı batıl inancı haberleri ile gündem olan başarılı oyuncunun rol aldığı başarılı dizler ve filmleri saymaya gerek duymuyoruz bu haberimizde ama Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) tarafından Türkiye’nin iyi niyet elçisi seçilen Hazal Kaya’nın aşağıdaki başarılarına mutlaka bu haberimizde yer vermek istiyoruz.

  • 2014    ICHAPS’te sanatçılar kategorisinde “uluslararası mükemmellik madalyası” alarak "dünyanın en etkili isimleri" arasında yer aldı.
  •  Türk Televizyon dünyası ile çok fazla ilgili olan Birleşik Arap Emirlikleri merkezli MBC kanallarında yapılan anketin sonuçlarına göre en fazla beğenilen Türk kadın sanatçılar anketinde 4. sırada oldu.
  • 4 kıta ve 35 farklı ülkeden bulunan, 2010 / 2015 dönemini kapsayan araştırmaya göre en popüler 10 kadın oyuncu listesinde 6. Sırada var oldu.
  • "Lebanon Awards 2015" ödülünü kazanan tek Türk oyuncudur.
  • 2011 / 2016 arasında, 4 kıta ve 35 farklı ülkeden elde edilen reyting sonuçlarına göre düzenlenen en popüler 10 kadın oyuncu listesinde 5. Sırada yer aldı.
  • Amerika merkezli internet sitesi 'Top Beauty World' 2016'nın En Güzel 100 Kadını listesindeki 5 Türk oyuncudan biri oldu.
  • 35. İstanbul Film Festivali'nde "Ulusal Kısa Film Yarışması" dalında jürilik yaptı.