Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Mezarcı’nın son afişi paylaşıldı

Film Haberleri

24 Mart 2017 Cuma 14:39:29

Son Güncelleme: 24/03/2017 14:39:37

Mezarcı’nın son afişi paylaşıldı

Ünlü şarkıcı Emre Altuğ’un başrolünde yer aldığı, Osman Şahin’in ‘Mezarcı’ adlı öyküsünden sinemaya uyarlanan filmin final afişi tamamlanarak, paylaşıldı.

Mezarcı'nın son afişi paylaşıldı

Eren Yiğit’in fotoğraf çekimini yaptığı, tasarımı ise Galip Aksular yapılan afiş’in tanıttığı Mezarcı filminin 4 Ağustos 2017’de vizyona girmesi planlanıyor.

Emre Altuğ’un yanı sıra, Nilay Erdönmez, Orhan Aydın, Mustafa Uzunyılmaz, Turan Özdemir, Sadık Gürbüz, Hikmet Karagöz, Adem Yılmaz, Hakan Eksen ve Bülent Çiftçi’nin rol aldığı filmin müzikleri ise Erken Oğur tarafından bestelendi.

Mezarcı Film Konusu:

Yeni bir hayat kurmak umuduyla işçi olarak gurbete gittiği Almanya’da mezarcılık konusunda ustalaşan Ejder, babasının ölümü üzerine memleketi Dalaman Şerefler Köyü’ne döner. Ejder’in köyündeki yerli ve yabancıların oluşturduğu milyon dolarlık yaşam alanları, Ejder’in mezarcılık konusununda ki birikimlerine yeni ufuklar açar.

Milyon dolarlık evlerde oturan bu insanları, öldükten sonra köy mezarlığına defnetmek fikrine karşı çıkan Ejder, ”Aslan yattığı yerden bellidir” felsefesi ile yola çıkarak, ölecek her varlıklı insana ölümsüzlüğü simgeleyen zeytin ağaçları altında sonsuz bir yaşam vaat eder.

Kişiye özel mezar tasarımları ile cennete giden bu yolda müşterilerine eşlik eden Ejder ve şirketi “Yatay mezarcılık, öldükten sonra bile yanınızda olacak” sloganı ile işler yolunda giderken, kasabaya sonradan yerleşen Bektaş’ın travmatik hikayesi ile yüzleşir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı