Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Mersin’de 3 Ocak’da yapılacak kurtuluş konseri iptal edildi

Kültür Sanat

2 Ocak 2017 Pazartesi 21:10:53

Mersin’de 3 Ocak’da yapılacak kurtuluş konseri iptal edildi

Büyükşehir belediyesi tarafından Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu amacı ile 3 Ocak’da tertiplenmesi planlanan konser iptal edildi.

mersinin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılı

Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönemi kutlamaları kapsamında, Mustafa Ceceli’nin sahne alması amacı ile tertipleneceği belirtilen 3 Ocak konseri iptal edildi.

29 Ağustos’ta yaşanan sel felaketi nedeni ile planlanan konser iptal edilirken, 95. yıl dönümü kutlamaları devam edecek. Mersin Tren Garı’nda ile başlayacak olan kutlamalar, Cumhuriyet Meydanı’nda devam edecek. Büyükşehir Belediyesi’nin, 3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95’inci Yıl Dönümü kutlamaları kapsamında düzenleyeceği Mustafa Ceceli konseri, 29 Ağustos’ta yaşanan sel felaketi nedeniyle iptal edildi.

Mersin’in kurtuluş günü, Mersin Valiliği tarafından düzenlenecek törenle kutlanacak. Kutlamalar kapsamında sabah 09.00’da Tren Garı’nda temsili olarak milis kuvvetleri karşılanacak. Buradan Cumhuriyet Meydanı’na yürüyecek olan kortej, kutlamalara burada devam edecek. Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, halkın Kurtuluş Günü’nü kutlayacak.

Törende daha sonra günün anlamına ilişkin konuşmalar ve halk oyunları gösterileri yer alacak. Havanın yağışlı olması durumunda ise kutlamalar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Öte yandan, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, 3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95’inci Yıl Dönümü kutlamaları kapsamında düzenleyeceği Mustafa Ceceli konseri, 29 Ağustos’ta yaşanan sel felaketi nedeniyle iptal edildi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı