Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Melihat Gülses Anadolu Üniversitesinde konser verecek

Kültür Sanat

21 Aralık 2016 Çarşamba 21:36:27

Son Güncelleme: 21/12/2016 21:58:31

Melihat Gülses Anadolu Üniversitesinde konser verecek

Türkiye’nin önemli Klasik Türk Müziği sanatçılarından Melihat Gülses, 23 Aralık Cuma günü saat 19.00’da Anadolu Üniversitesi’nin Atatürk Kültür Merkezinde konser verecek.

anadolu üniversitesi melihat gülses konseri

Anadolu Üniversitesi sanat alanında ki etkinliklerini sürdürmeye devam ediyor. 19 Aralıkta’da 10. Palto günleri etkinliği kapsamında sanat etkinliklerinin düzenlenmeye başladığı Anadolu Üniversitesinde 20 Aralıkta’da Rüzgarda Salınan Nilüfer filminin yönetimi Seren Yüce ile bir söyleşi düzenlenmişti.

Türk Klasik Müziğinin tanıtılması noktasında yurt dışının pek çok noktasında verdiği konserlerle büyük katkılar sunan klasik müziğin duayenlerinden Melihat Gülses 1996 yılında Tatyos Efendi ve 2002 yılında İncesaz Müzik Topluluğu’nun çıkardığı İki/Eylül albümünün solistliğini yapmıştı. Seslendirdiği tüm değerli eserler dinleyenleri tarafından büyük bir ilgi ve beğeni ile dinlenen Melihat Gülses, şuanda hala TRT İstanbul Radyosu’nda bu çalışmalarını sürdürüyor. Anadolu Üniversitesi’nin Devlet Konservatuvarı Fakültesinin davetlisi olarak 23 Aralık’da Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde bir konser verecek. Muhteşem sesi ve kapsamlı repertuvarıyla dinleyicilerde eşsiz bir iz bırakacağı muhakkak. Anadolu Üniversitesi’nde vereceği ilk konserinin ilk bölümünde Türk Müziği sazları eşliğinde dinleyicilerine klasik tarzda bir repertuvar sunacak, ikinci bölümde ise sadece piyano eşliğinde günümüz bestecilerinin eserlerine yer verecek.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı