Berk Cankat'ın geçtiğimiz aylarda attığı tweetlerin Elkızı dizisi için olduğu ortaya çıktı! Genç oyuncu kendisine gelen senaryoda geçen kadına şiddet, hayvan katli, aile için tecavüz senaryosuna ağzına geleni saymıştı!

Fox Tv'de dün ilk bölümü ile ekrana gelen Elkızı dizisi daha ilk bölümdeki ardı ardına yaşanan şiddet sahneleri ile gündem olmuştu. Dizi hakkında bir gerçek daha ortaya çıktı!

Sevda Erginci ile İsmail Ege Şaşmaz'ın başrollerinde yer aldığı Elkızı dizisi ilk bölümü ile dün akşam ekrana geldi. Dizi içerisinde ağalık, aile içi taciz, kadına şiddet, eziklenen başrol kadın gibi ülkenin son zamanlarda yeniden artışa geçen kanayan yarası olan aynı zaman da Türk halkının seveceği tüm unsurları barındıryor. Üstüne üstülük dizide birde hayvana işkence görüntüleri yer alınca pes artık dedirtti.

Meltem Cumbul ekranlara dönüyor! Mahsun Kırmızıgül'ün yeni dizisinde Meltem Cumbul ekranlara dönüyor! Mahsun Kırmızıgül'ün yeni dizisinde

Elkızı dizisi daha ilk bölümde dün akşam kadına şiddet artık o kadar normalleşince birde üzerine ülkenin bir başka kanayan yarası hayvana işkence sahnesi koymuş. Dizideki bu sahneler tepki görse de reytinglerde iyi bir başlangıç yaptı beklenildiği gibi. 

KADINA ŞİDDET O KADAR NORMALLEŞTİ Kİ SIRADA KEDİLER KÖPEKLER VAR!

Toplumumuzda artık komedi, romantik komedi, gençlik, mahalle dizileri pek tercih edilmiyor. Asıl klasik olan şiddet, tecavüz, ezik kadın imajı, mafya, savaş dizileri reyting rekorları kırıyor. Tabi ki hal böyle olunca senaryolar da kötü örnekler kötü olarak değil baya mastürbasyon hatta özendirme iyice akıla düşürme örnek olma halinde geçiriyor. Ekranlardaki aşk sahneleri ceza yerken bunlar hayatın gerçekleri olarak algılanıyor.

Suç oranımızın epeyce yükseldiği, insanların bırakın birbirlerine, hayvanlara doğaya bile tahamülü kalmadığı bu uzman sıfatıyla yazan bencilliğini çıkarını gizleyen kin dolu sosyal medya döneminde ekranlar daki dizilerde iyice insanların ayarları ile oynuyor.   

BERK CANKAT'IN ÇILDRIDIĞI SENARYO ELKIZI DİZİSİYMİŞ!

Genç oyuncu Berk Cankat geçtiğimi aylar Twitter hesabından kendisine gelen bir senaryo teklifine adeya çıldırdığını duyurmuştu.

Berk Cankat kendisine gelen bir senaryo için "Yazmayın kardeşim. Böyle yazacaksanız eğer yazmayın! Hatta siz toplum içine de karışmayın çünkü bu düşünce yapısıyla sizler çok tehlikelisiniz. Yaşadığınız dünyadan mı bihabersiniz? Yoksa yaşadığınız topraklarda gerçekleşenlerin hiçbirini umursamayacak kadar omurgasız mısınız?

Senaryo diye yolladığınız bu çöp parçalarından kazanacağınız her bir kuruş haram zıkkım olsun inşallah! kadıncinayetlerinidurduracağız'ın verilerine göre 2021’in yarısı olmadan 182 kadın katledilmiş ve siz hala pişkin pişkin senaristim diye dolanıyorsunuz. ​

Ama abee bunlar satıyo, bunlar izleniyoo, izleyici bunu istiyo!” değil mi? Siz de haklısınız. Kimilerine göre para ve başarı için her yol mübah. Ben yokum kardeşim.

Yazdığınız çöpün daha 50.sayfası dolmadan kadına şiddet, aile içi taciz, hayvan katletme, kuma getirme ve daha nice çirkinliği normalleştirerek o yarım yamalak kullandığınız ana dilinizle çok güzel anlatmışsınız. Bravo." 

ifadlerini kullanarak tepki vermişti. Ünlü oyuncunun bu sözleri Elkızı dizisi için yazdığı ortaya çıktı. Berk Cankat'ın yazdığı bu ifadeler dün akşam yayınlanan Elkızı dizisiyle birebir uyuşunca bu sözlerin Elkızı dizisine olduğu yorumlandı...