Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Manuş Baba’ya 125.000 TL’lik dava!

Magazin

21 Aralık 2017 Perşembe 12:16:08

Son Güncelleme: 21/12/2017 11:52:49

Manuş Baba’ya 125.000 TL’lik dava!

Türkiye yeni dönemde Manuş Baba’nın çalıntı olduğu iddia edilen ”eteği belinde” şarkısını konuşuyor.

Son dönemde en fazla popüler olan şarkılardan birisi olan ”eteği belinde” şarkısı ile ilgili olarak zor ve kritik olaylar yaşanıyor. Şarkının çalıntı olduğu iddiaları bir yana dursun Manuş Baba tarafından şarkının milyonlarca kez izlendiği ve dinlendiği, şarkının tamamı ile sorunsuz ve çalıntı olmayan bir şarkı olduğunun ifade edilmesi akılları karıştırıyor. Bir yandan da şarkının çok uzun seneler öncesinde Atilla Yılmaz tarafından bestelendiği belirtilen ”Vaktidir” bestesinin aynısı olduğu iddia ediliyor.

Atilla Yılmaz 125.000 TL’lik Dava Açtı

Bu olayların ortaya çıkması ve fark edilmesi üzerine besteci Atilla Yılmaz ise bugün sabah avukatı ile birlikte yargıya başvurdu. Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı’na yapılan başvuruda şarkının çalıntı olduğu, bundan dolayı 125.000 TL tazminat ile birlikte şarkının tamamen durdurulması ve tüm alanlarda icrasına karar verilmesi yönünde yasal dosyaya eklemeler yapıldığı ifade edildi.

MSG tarafından hazırlanan raporunda yine aynı şekilde yasal olarak ”kanıt” adı altında yasal dosyaya eklendiği, ilerleyen tarihlerde davanın görülmeye başlanacak ve dosyanın seyrine göre adım atılacak olduğu açıklandı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı