Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

LGS Nakil Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak? 13 Ağustos

Genel

13 Ağustos 2018 Pazartesi 00:56:44

LGS Nakil Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak? 13 Ağustos

LGS sınavına katılan öğrencilerin için merakla beklenen Nakil sonuçları açıklanıyor. Lise Nakil sonuçları 13 Ağustos Pazartesi günü açıklanıyor. E-okul üzerinden giriş yaparak sorgulanabilecek E-okul nakil sonuçları saat kaçta açıklanacak. 13 Ağustos LGS Nakil Sonuçları öğrenme saati.

Liselere giriş sınav sonuçları açıklanması sonrası MEB, 1. Nakil sonuçları açıklanıyor. 13 Ağustos tarihinde açıklanacak sonuçlar sonrası boş kontenjanlarda merak ediliyor. 1. Nakil sonuçlar sonrası hemen 2. nakil başvuru bilgileri merak edilecek.

e-Okul LGS Nakil Sonuçları Saat Kaçta Açıklanır?
6-10 Ağustos 2018 tarihlerinde yapılan Yerleştirmeye Esas başvurularını sonrası 13 Ağustos tarihinde 1. Nakil sonuçları belli olacak. MEB Nakil sonuçları saat 12.00 sularında açıklanacak.

2. Nakil Başvurları Ne Zaman yapılacak!
13-17 Ağustos 2018 tarihlerinde LGS başvuruları alınacak ve 19 Ağustos tarihinde açıklanacak. En son 3. ve 4. nakil sonuçları açıklanarka bu serüven tamamlanacak.

TERCİH İŞLEMLERİ

a) 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan, açık öğretim ortaokulundan mezun durumda olanlar ile herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşen/yerleşemeyen öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.

b) Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.

c) Merkezi sınav puanı ile öğrenci alan okullara yerleşen öğrencilerden okul değiştirmek isteyenlerin, yerleştirmeye esas nakil döneminde tekrar yerel yerleştirme ile öğrenci alan okulları tercih etme zorunluluğu bulunmayacaktır.

ç) Bir ortaöğretim kurumunda kaydı olmayan veya yerleşemeyen öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okul grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

d) İlk yerleştirmede tercihine yerleşen öğrencilerin, yerleştirmeye esas nakil tercih dönemlerinde Kayıt Alanından okul tercih etme zorunluluğu bulunmayacaktır. Ancak, tercihlerine yerleşemeyen öğrenciler, yerel yerleştirmeye esas nakil tercihlerinde ilk tercihini Kayıt Alanından seçmek kaydıyla en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Tercih yapan öğrencilerin farklı okul türü tercih etme zorunluluğu olmayacaktır.

e) Sınava katılmayan öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.

f) Yerel yerleştirme tercih ekranında okullar;

Yeşil renk, “Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresinin bulunduğu Kayıt Alanında yer alan okulları belirtir.

Mavi renk, “Komşu Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresine göre Komşu Kayıt Alanında yer alanlar okulları belirtir.

Kırmızı renk, “Diğer” ise öğrenci için ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanında ve Komşu Kayıt Alanında olmayan il içindeki diğer kayıt alanları ile il dışındaki kayıt alanlarında bulunan okulları belirtir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı