Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

La La Land, 14 dalda Oscar’a aday gösterilen 3. film oldu

Film Haberleri

25 Ocak 2017 Çarşamba 16:35:32

La La Land, 14 dalda Oscar’a aday gösterilen 3. film oldu

BaşrolleriNİ Ryan Gosling, Emma Stone ve J.K. Simmons’ın üstlendiği La La Land, oscar adaylıkları açıklanmadan önce de oscar’ın en güçlü adaylarından olarak gösteriliyordu.

La La Land, 14 dalda Oscar'a aday gösterilen 3. film oldu

Her yıl geleneksel olarak verilen Eleştirmenlerin Seçimi Ödüllerinin, bu yıl gerçekleşen 22’incisinde de bir çok dalda ödüle layık görülen La La Land (Aşıklar Şehri)’nin oscar’da ki adaylık durumu sürpriz olmadı.

Oscar’a giden yol olarak da bilinen Altın Küre’nin 74’üncüsünde, sinema alanında en iyi senaryo, en iyi müzik gibi daha bir çok dalda da aday gösterilip, ödül alan film oscar’da gösterildiği adaylık ile 14 dalda aday gösterilen 3. film olma başarısını gösterdi.

Müzikal bir yapım olan Aşıklar Şehri, yine 14 dalda aday gösterilen ilk müzikal olma özelliğini de taşıyor.

14 dalda oscara aday gösterilen önce ki yapımlar ise Titanic ve All About Eve olmuştu.

Aşıklar Şehri filmi, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yönetmen, En iyi Sinematografi, En İyi Ses Kurgusu, En iyi Ses Miksajı, En İyi Yapım Tasarımı, En İyi Yönetmen, En İyi Köstüm, En İyi Orjinal Senaryo, En İyi Film Müziği, En İyi Orjinal Şarkı, En İyi Beste, En İyi Prodüksiyon Tasarımı ve En İyi Kurgu dallarında oscara aday gösterildi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı