Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

KYK Türk okçuluğu kursu açtı

Kültür Sanat

4 Ocak 2017 Çarşamba 16:58:39

Son Güncelleme: 04/01/2017 17:00:51

KYK Türk okçuluğu kursu açtı

Kastamonu’da Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenciler için geleneksel Türk okçuluğu kursunu başlattı.

geleneksel Türk okçuluğu kursu

Kastamonu KYK kurumu, öğrencileri konaklama ve beslemeye yönelik hizmetler vermenin yanı sıra sosyal alanda da gelişimlerini arttırmaya yönelik faaliyetler de bulunuyor. Bu kapsamda, öğrencilerin kişisel ve mesleki olarak kendilerini geliştirmeleri maksadıyla yeni bir kurs açtı.

Kursu ziyaret eden Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım, öğrencilerin okçuluk alanında sergiledikleri becerilerini izledi.

Vali Yıldırım, geleneklerimiz gereği Türk’lerde okçuluğun ve özellikle atlı okçuluğun öneminden bahsetti. Okçuluğun, milli ve manevi değerlerimizi yansıtan en iyi ata sporlarından biri olduğunu, ve insanlarımıza bu sporu sevdirmek amacıyla imkanlarını kullanacaklarını ve bunların tanıtımını yapacaklarını belirtti.

Kastamonu Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun başlatmış olduğu “Geleneksel Türk Okçuluğu” kursu, 2016-2017 öğrenim yılında 18 kurs ve atölye çalışmalarından sadece biri olup Kurs Öğreticisi Cengiz Günday tarafından 50 öğrenci ile devam ediyor.

Öğrenim yılı sonuna dek sürecek kurs bitiminde turnuva düzenlenip başarılı olan öğrenciler, ülke genelinde düzenlenecek turnuvaya katılmaya hak kazanacak.

Vali Yıldırım’ın ziyaretine, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Reşat Asrak ile Kurs Öğreticisi Cengiz Günday da eşlik etti.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı