Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Kutup Macerası AKS’de sahnelendi

Kültür Sanat

14 Mart 2017 Salı 13:33:56

Kutup Macerası AKS’de sahnelendi

Kurtlar Vadisi, Son Osmanlı: Yandım Ali başta olmak üzere pek çok dizi ve film’de rol alan usta oyuncu Tarık Şerbetçioğlu ile Binnur Şerbetçioğlu, Akasya Kültür Sanat’da izleyiciler ile bir araya geldi.

Kutup Macerası AKS'de sahnelendi

Miniklere eğlenceli dakikalar yaşatan Şerbetçioğlu çifti, “Tembellik etmek, başarıya engel olur. Çalarak kazanmak insanın sadece kendisini kandırmasıdır” mesajı verdikleri oyunu ile öğreten ve güldüren Kutup Macerası oyununu sahnelediler.

Tarık Şerbetçioğlu, oyunun senaryosunu kendisinin yazdığı, kostum ve koreografisini de eşi Binnur Şerbetçioğlu’nun yaptığını belirtti.

Çocuk tiyatrosunun kendileri için önemli olduğunu belirten Şerbetçioğlu, oyunları ile geleceğin seyircisini hazırladıklarını, yarının yetişkin seyircisinin çocuklar olduğunu söyledi.

Oyunları ile aynı zamanda küresel ısınma ve geri dönüşüme dikkat çektiklerini söyleyen Tarık Şerbetçioğlu, şöyle konuştu:

“Çocukların bilinçlenmesini sağlıyoruz. Bunu da yaparken eğlendiriyoruz. Hem eğlenceli hem de faydalıyı aynı anda sunmuş oluyoruz. Bu yazmış olduğum sekizinci çocuk oyunum. Yazdığım çocuk oyunlarını mutlaka bir çocuk psikolojisi üzerine çalışan bir psikolog ya da pedegoga okutuyorum. Mutlaka onlardan destek alıyorum. Zaman zaman yazdığım çocuk oyunlarının içine çocukların anlayacağı ama yetişkinlerin de seveceği espriler ekliyorum. Anne ve babaların çocuklarını mecburiyetten götürüyoruz halinde değil, biz de gittik eğlendik, ne güzel bir oyundu keyifliydi desinler istiyorum”

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı