ATV'nin reyting rekortmeni dizisi Kuruluş Osman dizisinde başrol oyuncusu Burak Özçivit'in set çalışanlarına küfür ve hakaret ettiği iddia edildi.

ATV'nin reyting rekortmeni dizisi Kuruluş Osman yeni sezonu ile ekranlara döndü. Ancak bu sefer haberlere sette kavga haberleri ilde gündem oldu.

Pazartesi akşamlarının reytinglerde zirve savaşı veren Kurulul Osman dizisinde olay iddia! Dizinin set çalışanları başrol oyuncusu Burak Özçivit'İn kendilerine küfür ve hakaret ettiği iddiasıyla mahkemeye başvurdu.

Kuruluş Osman dizisinin set çalışanları, başrol oyuncusu Burak Özçivit’in kendilerine hakaret ve küfür ettiğini söylediğini belirterek suç duyurusunda bulundu.

Şikayet sonucunda Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Burak Özçivit hakkında, "birden fazla kişiye yönelik alenen hakaret" suçundan soruşturma başlatıldı..

Burak Özçivit ifadesinde "Set ortamının stresli olduğu doğrudur ama ağzımdan asla küfür ve hakaret çıkmamıştır. Bu küfürleri edebilecek bir kişi olmadığımı da beni yakınen tanıyan herkes bilir. Bu kişiler, ihtilafların çözümü için benim ismimi bu olaya dahil ederek yapımcı firmayı zor durumda bırakmayı amaçlıyor. Set ortamında yüze yakın kişi vardır.

Perihan Ünlücan Arka Sokaklar'a veda etti! Perihan Ünlücan Arka Sokaklar'a veda etti!

Şirketle anlaşmazlıkları olan tarafın amacı, benim üzerimden olduğunu iddia ettikleri alacaklarını almaktır. Dolayısıyla beyanları inandırıcı ve kabul edilebilir değildir" diyerek suçlamaları reddetti. 

Kuruluş Osman dizisinde kamera asistanı olarak çalıştığını söyleyen A.Ö., ise ifadesine şunları söyledi;

"Olay günü ben de çalışıyordum. Dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit, içinde bulunduğu çadırdan çıkarak biz set görevlilerinin olduğu yere doğru, tek tek gözlerimizin içine bakarak küfür etti. Sonra seti terk etti. Hemen geri döndü ve aynı küfürleri bir daha söyledi.

Set çalışanları Burak Özçivit’in ettiği küfürleri duyunca şoka girdiler ve kimse ağzını açıp tek bir kelime bile söylemedi. Şüphelinin daha önceden de farklı kişilere bu kadar ağır olmasa da benzer hareketleri olmuştur"