Aydın Üniversitesi Müzik Kulübünden 15 Temmuz Jesti

15 Temmuz sonrasında İstanbul Aydın Üniversitesi Müzik Kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan klip tüm kesimlerce beğeni ile karşılanmıştı. Her bir anı sadece öğrenciler tarafından hazırlanan klip de geçtiğimiz günlerde bir basın lansmanı ile tanıtıldı.

Öğrencileri tarafından böylesine hassas ve ülkemiz için dönüm niteliği olan bir konu hakkında çalışma yapılmasından gurur ve onur duyduklarını belirten Dr. Mustafa Aydın aynı zamanda, "nadasa bırakmış olduğunuz toprağı zamanında ekmezseniz o toprak çoraklaşır. Oradan bir ürün alamazsınız. 15 Temmuz kalkışmasında Türkiye Cumhuriyeti'nin bütünlüğü ve geleceği söz konusuydu. Bu millet köklü geçmişinin hiç bir döneminde bu denli bir tehdit ve tehlike ile karşı karşıya kalmamıştır ve ne yazık ki bu tehdit ise hala devam etmektedir. Bu nedenle Türkiye’yi yarınlara taşıyacak olan, nasıl bir tehlike ile yüz yüze olduklarının bilincinde olan gençler yetiştirmeliyiz. Bu yüzden de toprağın çoraklaşmasına izin vermemek için onu sürekli canlı tutmalıyız ki oradan ürün alalım yani devletine ve milletine faydalı gençler yetişmesine vesile olalım. Okulumuzun müzik kulübü öğrencilerinin yapmış olduğu çalışma da aslında o toprağı biraz daha canlandırmak, bilgilendirmek ve halkın o duygularına hitap etmektir. Sanat sadece müzikle ilgili değildir. Sanatın bütün alanlarındaki herkesten gelecek nesillerin bu anlamda daha duyarlı olabilmeleri için sanatsal yeteneklerini kullanmalarını ve bunları en iyi şekilde göstermelerini istiyoruz. Her sanatçının kendi değerlerini bu ülkenin geleceğine aktarmalarını diliyoruz” dedi.

Millet olarak yakın tarih de yalnızca 15 Temmuz ile sınanmadık, hala sınanmaya devam ediyoruz o yüzden bir arada, ortak amaçta daha sağlam bir şekilde durmamız gerektiğini vurgulayan Aydın milletin ve devletin artık pek çok terör olayları ile karşı karşıya geldiğini de söyledi. Aydın sözlerine şunları da ekledi; "Terör olayları artık farklı yöntemlerle gerçekleştiriliyor"

Dr. Aydın şöyle devam etti: "Ülkemizin bulunduğu coğrafyada önemli bir güç haline gelmesinden rahatsız olan ve dünyayı yeniden dizayn etme fikri taşıyan üst akılların Türkiye’nin belini ve gücünü kırmak için terör olayları başta olmak üzere çeşitli senaryolar hayata geçirmeye başladı. 15 Temmuz da bunun sadece bir örneğiydi. 15 Temmuz öncesinde de sayısız planla bizleri yıkmaya çalışmışlardı ama başaramadılar. Çünkü Türkiye Cumhuriyetinin savunucusu olan Türk Silahlı Kuvvetleri vatanına, milletine ve bayrağına her daim bağlı ve sadık olmuştur. Türk halkı ve onun başındaki seçilmiş liderimiz birlikte demokrasiyi ve özgürlüğü bu üst akıllara vermemiştir. Bu yüzden de Türkiye’yi yeniden dizayn etmeye çalışan bu kişiler hezimete uğramıştır. Başarılı olamadıkları gibi 3 farklı koldan da Türkiye üzerindeki planlarına devam etmeye çalışıyorlar. Bunların ilki fiziki olarak gerçekleştikleri canlı bombalar ile halkı bıktırmak, bezdirmek, algıyı zedeletmekti, olmadı. Terör olayları ile öldüreceğiniz insan sayısı bellidir ki öldürerek insanları dize getiremezsiniz. Çünkü düşünceleri, inançları ve fikirleri öldüremezsiniz. Hemen bunun yanında sosyal medya terörünü hayata geçirdiler ki her şeyin kötüye gittiğine dair insanların üzerinde bir algı oluşturmak için. Bu sayede de halkı En son olarak da ekonomik anlamda bir terör eylemini hayata geçirmeye çalıştılar. Türkiye’yi ekonomik olarak çökertmek, halkı fakirliğe mahkûm etmek, Türkiye’nin hem içerdeki hem de dışardaki sermayenin kaçışını sağlamak için bir çalışma içine girdiler.

Umutsuzluğa düşürmek istiyorlardı. Burada da istedikleri sonuçları elde edemeyeceklerinin farkındalar. Çünkü halk, topyekûn kendi Türk lirasına, ekonomisine, değerlerine ve liderine kulak vererek çok istikrarlı bir şekilde tavrını koydu. Halk kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Sonuç olarak her ne olursa olsun asla başarılı olamayacaklar.”

İstanbul Aydın Üniversitesi endüstri mühendisliği bölümü öğrencisi aynı zamanda da okulun müzik kulübü ve kulüpler birliği başkanı Ahmet Raşit Kılıç'da hazırlamış oldukları bu klip ile ilgili olarak, "15 Temmuz’dan önce bu ülkedeki kimsenin, tek bir amaç, tek bir dava ya da ortak bir şeyi savunmak için sokağa çıktığını görmedim. Her zaman fikir ayrılıkları oldu. Herkes herkesi eleştirebildi. Ancak 15 Temmuz gecesinde herkes tek bir amaç için vatanımız, milletimiz ve bayrağımız için yani tek bir amaç için dışarıdaydı. Müzik kulübü olarak da bu ruhun devamlılığını sağlayabilmek ve bu birleştirici gücün kalıcılığı için böyle bir çalışma yapmayı uygun gördük. Zaten bu türküyü daha öncede seslendirmiştik. Fakat 15 Temmuz için de çok uyumlu bir türkü olduğunu anlayınca, tamamen öğrencilerden oluşan bir ekiple kliplendirip o güne özel bir çalışma yapmak istedik. Bu sebepten ötürü biz bu projede her görüşten her dilden her dinden ve her ırktan her siyasi görüşten arkadaşımızı bir araya getirdik. Bunun esas amacı her görüşten insanın beraber hala bir şeyler yapabileceğini göstermekti. Bu proje aşamasında emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Herkesin emeğine ve yüreğine sağlık" diye konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.