Şaka gibi ama dünyaca ünlü müzik grubu A.C.E. gerçekten İstanbul konserinde Erik Dalı ile sürpriz yaptı. İşte A.C.E. grubuna ve o ana dair bilinmeyenleri anlatıyoruz.

Jun, Donghun, Wow, Kim Byeongkwan ve Chan olarak beş üyeli Güney Koreli müzük grubu A.C.E. ilk olarak 2017 tarihinde "Cactus" şarkıları ile çıkış yaptı. 1992 yılında Seo Taiji and Boys’un kurulması ile ortaya çıkan müzük türü K-pop’ın başarılı isimlerinden olan A.C.E. ilk defa 27 Kasım 2021 tarihinde Türkiye’ye gelerek konser vermiş oldu.

Aslında grup Kore Kültür Merkezi’nin 10.yıl kutlamaları sebebi ile Türkiye’ye geldi ve kutlama etkinlikleri dahilinde grup adına A.C.E K-Pop Konseri ve Fan Meeting düzenlendi. ABD’de bile dijital şarkı satış listelerinde dördüncü olan dünyaca ünlü grubun Türkiye’de de bir hayli hayranı var.

Arka Sokaklar'da Hüsnü Çoban ayrılmıyor! Özgür Ozan açıkladı Arka Sokaklar'da Hüsnü Çoban ayrılmıyor! Özgür Ozan açıkladı

İki yıldır yurtdışına çıkmadıklarını, iki yılın ardından ilk seyahatlerinin Türkiye’ye olmasından mutluluk duyduklarını ve Türkiye’yi çok sevdiklerini belirten grup dün akşam harika bir konsere imza attı.

Misafirleri Türkçe selamlayıp üç saat süren performansları boyunca dansları ve Showları ile keyifli bir sahne izleten grup bir de sürpriz yaptı.

Sempatik grup yine Güney Kore çıkışlı Netflix yapımı olan ve tüm dünyada rekorlar kıran dizi Squid Game kostümleri giyip sahnede erik dalı oynadı.

1051219270_365 0 1165 800_1920x0_80_0_0_144ecbd570ff0bdacfdefa2a2561af1d

Kısa zamanda bu süprizleri ile sosyal medyanın da gündemine giren grup kısa zamanda tüm haber sitelerinde bu anlarla ilgili gündem olmayı başardı.

Dünya çapındaki iTunes listelerinde de yer alan grup son yılların en hızlı büyüyen ve gelişen gruplarından olması ile de tanınıyor.