Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Kıvanç Tatlıtuğ, Soner Yalçın’a açtığı davayı kazandı

Magazin

25 Aralık 2016 Pazar 19:12:02

Son Güncelleme: 25/12/2016 19:16:06

Kıvanç Tatlıtuğ, Soner Yalçın’a açtığı davayı kazandı

Soner Yalçın, Kıvanç Tatlıtuğ’un bir tarikata üye olduğunu yazmıştı. Mahkeme Soner Yalçın’ı 15 bin liralık tazminat ödemeye mahkum etti.

kıvanç tatlıtuğ soner yalçına açtığı davayı kazandı

Kıvanç Tatlıtuğ, dava ile ilgili medya’ya yaptığı açıklamada, “Soner Yalçın, 31.03.2016 tarihli Sözcü Gazetesi’ndeki köşesinde ben ve ailem ile ilgili olarak gerçekle hiçbir ilgisi olmayan, bir yorumda bulunmuş, beni ve ailemi tanımadığımız ‘bir tarikat’ ile ilişkilendirmiş, bu nedenle gerek bende ve gerekse ailemde büyük üzüntü ve öfke yaratmıştı.”

Aile Avukatımız Dr. Yalçın Kavak, kendisine gönderdiği elektronik postada, yazılanların gerçekle hiç bağdaşmadığını ve kamuoyunda yaratılmak istenen yanlışlığın düzeltilmesini istemiş, ancak Soner Yalçın bu yanıtımızı kamuoyuna yansıtmamıştır.

Bunun üzerine Avukatımız vasıtasıyla, kendisine karşı İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesinde dava açılmış, Soner Yalçın tarafından bizlerle ilgili olarak yazılan hususların gerçekleri yansıtmaması, kamuoyunu yanıltılması, bizleri üzmesi ve öfkelendirmesi nedenleriyle kendisinden manevi tazminat istenmiştir.

İstanbul 23. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından bu davamız haklı bulunarak Soner Yalçın, toplam 15.000 TL. manevi tazminat ödemeye mahkum edilmiştir. Gerek ben ve gerekse ailem ile ilgili olarak Soner Yalçın tarafından yazılanların gerçekleri yansıtmadığını ortaya çıkaran, öfkemizi ve üzüntülerimizi kısmen de olsa gideren Türk Adaletine ve Hakimine teşekkür ve saygılarımızı sunarım.”

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı