Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Kitap Ağacı’nın konuğu Bitlis Valisi oldu

Kültür Sanat

6 Mart 2017 Pazartesi 13:16:19

Kitap Ağacı’nın konuğu Bitlis Valisi oldu

Bitlis’te gençler tarafından oluşturulan ve amaçları kitap okumayı yaygınlaştırmak olan ‘Bitlis Kitap Ağacı’ üyeleri, hafta sonu Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Çınar ile bir araya geldi.

Kitap Ağacı'nın konuğu Bitlis Valisi oldu

Bitlis Polisevinde gerçekleştirilen toplantıya konuk olan Çınar, son yazdığı ‘Kördüğüm’ adlı kitabıyla ilgili gençlerle söyleşi yaptı.

Kitabı gerçek hayattan esinlenerek yazdığını belirten Çınar, “Böylesi bir ortamda olmak beni çok mutlu etti. Ben kendimi yazar değil, yazan olarak ifade ediyorum.” dedi.

Bugüne kadar birçok eseri olduğu söyleyen Çınar, en son 1990’lı yıllarda Mardin Derik Kaymakamlığım döneminde yaşanan olayları ele aldığım ‘Kördüğüm’ adlı kitap oldu. açıklamasında bulundu.

Sözlerine devam ederken, “Akıcı olduğunu düşündüğüm kitap daha yeni yeni satışa çıktı. Yazmak başka bir şey. Okumak daha da farklı. Bu toplantıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Çınar, daha sonra Bitlis’te gerçekleştirecekleri projeler hakkında bilgiler verdi. Değişik sanatsal projeler hakkında konuşan taraflar, günün anısına hazırlanan yaş pastayı hep birlikte kestiler. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı