Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

KHK 700 sayılı kanun ne zaman çıkacak?

Genel

7 Temmuz 2018 Cumartesi 13:18:33

KHK 700 sayılı kanun ne zaman çıkacak?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş için son hazırlıklar yapılıyor! Olağanüstü dönemin son Kanun Hükmünde Kararnamesi olacak 700 sayılı KHK ne zaman çıkacak? Başbakan Binali Yıldırım’ın ihraçlar olacak diyerek işaret ettiği 700 sayılı KHK ile Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ve daha birçok kamu kurumundan binlerce personel ihraç edilecek. 700 sayılı KHK ne zaman resmi gazetede yayınlanacak?

Haziran 2018 Seçimlerinin ardından Cumhuriyet Hükümet Sistemine geçiş sürecinde sona gelindi! Olağanüstü dönemde son Kanun Hükmünde kararnameler çıkarılıp Ohal sona erdirilecek. Olağanüstü Hal’in son kanun hükmünde kararnamesi 700 sayılı KHK’nin 7 Temmuz Cumartesi yani bugün resmi gazetenin mükerrer sayısında yayınlanması bekleniyor. 700 sayılı KHK’da en dikkat çeken noktayı ise Başbakan Binali Yıldırım açıkladı! Çıkarılacak son KHK ile binin üzerinde kamu personelinin kamudan ihracı söz konusu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Temmuz 2018 Cumartesi AK Parti Grup Toplantısı’nda son OHAL KHK’ları ile ilgili açıklamalarda bulundu! Erdoğan, son OHAL KHK’larının bugün itibariyle resmi gazetede yayınlanacağını açıkladı! Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin ise 9 Temmuz Pazartesi’den itibaren yeni sistemin işleyişine ilişkin yürürlüğe gireceğini ve ilk Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin yayınlanacağını duyurdu.

700 Sayılı KHK Ne Zaman Yayınlanacak? Resmi Gazete 700 Sayılı KHK Detayı

6.07.2018 tarihli Resmi Gazete’de 699 sayılı KHK metni yayımlandı. Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu ve Cumhurbaşkanı Yardımcılarının göreve başlama usullerini, and içme şeklini içeren düzenlemelerin yazılı olduğu 699 sayılı KHK’nın ardından gözler 700 sayılı KHK’ya çevrildi. 700 sayılı KHK ile binlerce memur kamudan atılacak.

700 sayılı KHK artık her an açıklanabilir. Binlerce memur ve kamu personelini ilgilendiren 700 sayılı KHK’nın gün içinde açıklanması bekleniyor. Çıkarılacak son Ohal Khk’sının ekinde kamudan ihraç edilenlerin listesi de yer alacak. Özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü başta olmak üzere birçok kamu kurumundan FETÖ ile iltisaklı oldukları gerekçesiyle binlerce memur görevden alınacak.

700 SAYILI KHK ve İHRAÇ LİSTESİNİ İÇEREN RESMİ GAZETE’YE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı