Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Kent Tiyatrosu 2016’yı Çiçekler Solmasın’la uğurladı

Kültür Sanat

1 Ocak 2017 Pazar 17:10:28

Son Güncelleme: 01/01/2017 18:13:22

Kent Tiyatrosu 2016’yı Çiçekler Solmasın’la uğurladı

Kent Tiyatrosu uyuşturucuya karşı sahnelenen, sosyal içerikli bilinçlendirici mesajlarıyla dikkat çeken “Çiçekler Solmasın” adlı oyunu yıl içerisinde birçok kez sahneledi.

kent tiyatrosu 2016nın son oyunu çiçekler solmasın

Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu, 2016’yı sosyal mesajlar içeren “Çiçekler Solmasın” adlı oyunuyla noktaladı. Uyuşturucunun kölesi olma hayatının efendisi ol temasıyla işlediği, Çiçekler Solmasın adlı oyun bir erkek bir kadın iki genç üzerinden uyuşturucu bağımlılığını işliyor. Gerçek hayattan kesitler içeren oyun, uyuşturucunun bireyler ve aileler üzerindeki yıkımını gözler önüne seriyor.

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, gençler için en büyük tehlikelerinden birinin uyuşturucu olduğunu belirterek, Günümüzde maalesef kullanımı çok küçük yaşlara kadar düştü dedi. Uyuşturucuya karşı her platformda mücadele edilmeli, hem aileler, hem de gençler en doğru şekilde bilinçlendirilmeli dedi.

Her Cumartesi Mamak Kültür Merkezi’nde sahne alan Kent Tiyatrosu, binlerce kişiyi Türk tiyatrosunun birbirinden güzel eserleriyle tamamen ücretsiz olarak buluşturdu.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı