Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Karıncalar: Bir Savaş Vardı tiyatro severlerle buluşuyor

Kültür Sanat

25 Ocak 2017 Çarşamba 12:40:28

Karıncalar: Bir Savaş Vardı tiyatro severlerle buluşuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Boris Vian ve John Steinbeck’in yazdığı Karıncalar (Bir Savaş Vardı) oyunu, Türkçe uyarlaması ile tiyatro severlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Karıncalar: Bir Savaş Vardı tiyatro severlerle buluşuyor

Işıl Yüce ve Ülkü Tamer’in Türkçe’ye çevirdiği, uyarlamasının Gökhan Aktemur tarafından yapıldığı, Mert Turak’ın oynadığı Karıncalar (Bir Savaş Vardı) adlı oyun bugün seyircisiyle buluşuyor.

Ergun Üğlü’nün yönetmenliğini üstlendiği oyun, 25 Ocak 2017 Çarşamba günü saat 20.30’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde ilk gösterimini yapacak.

Oyunun Konusu:

Bir asker, nedenini bilmediği ve hiçbir şeyini anlayamadığı savaşta firar eder. Özgürlüğe koşup sevgilisine kavuşacağını sanırken ayağı bir mayına kilitlenir. İşgal için gittiği topraklarda kendine esir olan asker, hayatta kalabilmek için, topuğunu mayından ayırmamak zorundadır. “Burada ne kadar kalırım, bilemiyorum. Bildiğim bir şey varsa, artık ben seni bekliyorum!”

Sahne ve kostüm tasarımı Eylül Gürcan tarafından yapılırken, ışık tasarımı Mahmut Özdemir, müzik Tolga Çebi, efektlerini de Erhan Aşar’ın yaptığı oyunun fotoğraflarını da Nesrin Kadıoğlu’nun çekiyor.

Oyun, 25-28 Ocak 2017 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde izleyiciler ile buluşacak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı