Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Karadeniz Tiyatrolar Birliğinde koltuk değişimi

Kültür Sanat

1 Mart 2017 Çarşamba 17:29:23

Karadeniz Tiyatrolar Birliğinde koltuk değişimi

Karadeniz Tiyatrolar Birliği (KATİB ) yönetim kurulunda görev değişikliği yapıldı. Başkan Cem Kaynar’ın istifasıyla boşalan başkanlık görevine Başkan Yardımcı Ömer Mustafa Yılmaz getirildi.

Karadeniz Tiyatrolar Birliğinde koltuk değişimi

Yapılan görev değişikliğiyle ilgili bilgi veren Ömer Mustafa Yılmaz “Yaşanan istifanın ardından KATİB kararıyla şahsımı başkan yardımcılığı görevinden başkanlığa uygun gördüler.

Bizde yeni oluşan yönetimde görev dağılımı gerçekleştirdik. Buna göre, Samsun Kum Tiyatrosu’ndan Erhan Başoğlu Başkan Yardımcılığı, Amasya İris Tiyatro’dan Atilla Özgen Sekreter, Samsun Karma Sahne Tiyatrosu’ndan Metin Piyale Sayman, Samsun Küçükeller Tiyatrosu’ndan Fatoş Özbenli ise üye görevlerine getirildiler” dedi.

Karadeniz Tiyatrolar Birliği’nin çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Ömer Mustafa Yılmaz “KATİB bölgemizde bulunan tiyatroların bir araya gelerek 2010 yılında kurulmuştur.

Bölgemizdeki tiyatroların dayanışmasını da sağlayan birlik bugüne kadar bir çok etkinliğe imza atmıştır. Özellikle tiyatro köyü çalışmasıyla dört yıldır bölge tiyatrocuları bir araya getirmektedir. Tiyatro Köyü projesiyle bir araya gelen tiyatrocular yaklaşık bir hafta boyunca eğitim ve atölye çalışması yapmaktadır.

Bu etkinlik tiyatro dünyasındaki birçok ünlü ismi de eğitim ve atölye çalışmasının içerisine katmaktadır. Şimdiden 2017 temmuz ayı içerisinde Samsun’da yapılacak olan tiyatro köyünün hazırlıklarına da başladı” diye konuştu.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı