Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Kağıt Sanatları Akademisi mezunlarını verdi

Kültür Sanat

26 Ağustos 2017 Cumartesi 13:31:30

Kağıt Sanatları Akademisi mezunlarını verdi

Seka Kağıt Müzesi Kağıt Sanatları Akademisi’nin kapanış programı ve sertifika töreni yapıldı.

Kağıt Sanatları Akademisi mezunlarını verdi

SEKA Mehmet Ali Kağıtçı Müzesi’nde ağustos ayı boyunca “Kağıt Sanatları Akademisi” düzenlendi. Bir ay boyunca devam eden programa katılarak akademiyi tamamlayan öğrencilere katılım sertifikaları verildi.

Farklı yaş ve beceri gruplarına göre özel olarak çalışılan ve belirli süre içerisinde kağıtla oluşturulabilecek tasarım ve çalışmaların yapılması çocukların yaratıcılık, hayal gücü, hafıza geliştirme ve el becerisi kazanımları konusunda farkındalığını geliştiriyor. Bu amaçla kağıttan sanat tasarımı pratiğine odaklı hedefler doğrultusunda şekillenen, kağıdın tarihi ve üretim sürecini kapsayan Türkiye’nin kağıt hafızası Seka Kağıt Müzesi’nde ‘El Yapımı Kağıt Atölyesi, Origami Atölyesi, Damga ve Baskı Atölyesi, Kağıt Hamurundan Nesneler Atölyesi açıldı.

Kapanış programında ise öğrencilerin yaptıkları faaliyetler sergilenirken, öğrencilerin atölye sırasında yaşadıkları keyifli anlar slayt eşliğinde velilere sunuldu. Sergi ve sertifika takdim töreninin ardından öğrenciler aileleri ile birlikte kokteyl alanına geçti.

(İHA)

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı