Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

İncirli Kültür Sohbetlerinin konuğu senarist Tarık Tufan oldu

Kültür Sanat

25 Ocak 2017 Çarşamba 17:48:46

İncirli Kültür Sohbetlerinin konuğu senarist Tarık Tufan oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘İncirli Kültür Sohbetleri’ne bu ay yazar ve senarist Tarık Tufan konuk oldu.

İncirli Kültür Sohbetlerinin konuğu senarist Tarık Tufan oldu

Edebiyat ve modern zamanları üzerine sohbet eden Tarık Tufan, “Özellikle son dönemlerde edebiyat dediğimizde bir ticari boyutunun olduğu görülüyor.

Piyasa dediğimiz şey de her şeyi kendi içinde dönüştürebilme özelliğine sahip. Dolayısıyla çabuk tüketilen, çok arzulanan, hemen satın alınmak istenen eserlerin üretilmesini zaruri kılıyor” dedi.

Tarık Tufan, Modern zamanlarda insanların kendisiyle ve kendi dışında varlıklarla kurduğu ilişkinin temel özelliği bu dünyanın bir gösteri alanıdır. Dolayısıyla esas olan alkış almaktır, iyi performans sergilemektir dedi.

Aslında yaptıklarını mış gibi yapmak yeterli, gerçek olması gerekmez. Kitaplar okunmuş gibi, iyi müzikler dinleniyormuş gibi, filmler izleniyormuş gibi yapılıyor. Maalesef bir süre sonra hayatın asli unsurları da böyle olmaya başlıyor.

Tufan son olarak, “Sevgiyi ifade etme biçiminin de artık sosyal medyaya hapsolduğu günümüzde, yardım etmek sadece bir paylaşım yapmaktan, sevgiyi dile getirmek ve değer verdiğini belli etmek de sadece paylaşımları beğenmekle kalıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı