İlk bölümü ATV'de yayınlanan Ali Gündoğdu ve İsmail Gündoğdu'nun yapımcılığını üstlendiği Sevmek Zamanı dizisi, büyük ilgi topladı.

Bundan sonra her pazartesi akşamı yayınlanacak olan dizinin konusu da büyük ilgi çekti. Yanlış zamanda karşılaşan iki gencin imkânsız görünen bir aşk hikâyesi anlatılıyor. Dizi içerisinde yalnızca aşk gibi güzel duyguları barındırmıyor.
Bu nedenle ilk bölümü sosyal medyada çok konuşuldu. Dizinin etiketi olan #SevmekZamanı ilk bölüm daha bitmeden Twitter Türkiye'de ikinci sıraya yükseldi. Dizinin oyuncuları, yapım ekibi ve ATV yönetimi ilk bölümü düzenlenen bir organizasyonda birlikte izlediler. Ali Gündoğdu ve İsmail Gündoğdu'nun düzenlediği bu organizasyonda ATV Genel müdürü Ali Türkaslan, Genel Müdür Yardımcısı Dilaver Kıvrak, Dramalar Müdürü Gürhan Özçiftçi, Yayın Müdürü Ali Sezer de katıldı.

Sevmek Zamanı Dizisi İlk Bölümüyle Farkını Gösterdi

62b2d5fb4e3fe104a4d1f144-2

Genco Özak Adım Farah dizisine katıldı! Genco Özak Adım Farah dizisine katıldı!

Sevmek Zamanı, ilk bölümü 20 Haziran 2022 tarihinde ATV'de yayınlanan Türk Televizyon dizisidir. Yönetmenliğini Yıldız Hülya Bilban'ın üstlenmiş ve senaryosunu Nalan Merter Savaş’ın kaleme almıştır. Dizinin başrollerinde ise İlhan Şen, Deniz Işın, Serenay Aktaş gibi ünlü oyuncular yer alır. Dizinin konusunu imkânsız bir aşk hikâyesi oluşturur. Firuze, zor geçen bir çocukluğun ardından kardeşleriyle birlikte evlatlık edinilmiştir. Firuze, akıllı, azimli ve çalışkan bir genç kızdır. Sıradan giden düzenli bir hayatı vardır. Ancak Kağan ile tanışınca hayatı değişir.

Kağan ile tanışmaları Yeşilçam filmlerini aratmaz. Oldukça naif başlayan aşkları birbirlerinin hayatlarında dönüm noktası olur. Firuze, eski hayatını geride bırakarak Kağan ile güvenli ortamdan uzak bir yaşama atılır. Vapurda tesadüf eseri karşılaştığı Kağan ile güzel bir başlangıç yapan Firuze, başına neler geleceğinden habersizdir. Kağan, kendini bir şoför olarak tanıtır ve ismini de Alper olarak söyler.  Ancak gerçekler çok farklıdır. 

62b0a7e386b24a0c2cc7f978-2

Kağan da bu aşkı kaybetmemek adına kendini değiştirmek ister. Fakat bu çabanın gerçekten çok uzak olduğunu anlar. Firuze'nin annelerinin aslında ölmediğini hapishanede olduğunu öğrenen kardeşi Ömer, bu gerçekle yüzleşince ortaya büyük bir sorun çıktı. Bu sorun yüzünden de Firuze, ailesinde olan bitenleri Kağan'a anlattı.

Sevmek Zamanı Dizisi Merak Edilen Karakterleri

62a7970ac8c3731388a30a39-1

Dizide dikkat çeken karakterler Firuze, Ferhat’ ın kardeşidir. Firuze çok çalışkan bir kızdır. Saf ve iyi niyetli bir karakterdir.
Hayatında eksik olarak gördüğü ve bu hayatta en çok merak ettiği şey ise aşık olmaktır. Yaptığı bir vapur yolculuğunda aşkıyla karşılaşır. İlhan Şen, Sevmek Zamanı dizisinde Kağan'ı üstlenir. Kağan, zengin Kerimoğlu ailesinin küçük oğludur. Kağan, sahip olduğu aşk hikâyesinin mutsuzluğuyla baş eden biridir. 

Geçmişte aşk acısının çaresini yeni aşkında arar. Bu nedenle Firuze'ye çok aşık olur ve aşklarının peşinden koşar. Firuze de Kağan'ı olduğundan daha güçlü biri yapacaktır. Toprak Can Adıgüzel, Feryat karakterini canlandırır. Feryat, Firuze'nin abisidir. Kız kardeşini korumaya çalışan bir abidir. Feryat, bir devlet okulunda edebiyat öğretmenidir. 
Oldukça fedakâr, iyilik için her şeyi göze alabilecek biridir. Serenay Aktaş, Leyla karakterine hayat vermektedir. Leyla başarılı bir iş kadınıdır. Aklına koyduğunu yapan biridir. Kendi aşkını yüceltirken, onu sevmeyen bir adamın esiri haline gelmiştir. Leyla'nınki, aslında aşkına sahip olabilse de vazgeçmeyi asla istemez. Çağdaş Onur Öztürk ise dizinin kötü karakterini canlandırır. Taner, her şeye sahip olsa da sahip olamadıklarının peşinde koşar. Zengin bir adamdır. Zenginliğiyle her şeyi elde edebileceğini sanmaktadır.