Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

IKSV’de o isim genel müdür yardımcılığına atandı

Kültür Sanat

5 Eylül 2017 Salı 14:04:13

IKSV’de o isim genel müdür yardımcılığına atandı

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’da önemli bir atama gerçekleşti. Büyük bir başarı ile yürüttüğü İstanbul Müzik Festivali koordinatörlüğü sonrasında, Yeşim Gürer Oymak, vakfın genel müdür yardımcılığına atandı.

IKSV'de o isim genel müdür yardımcılığına atandı

Hali hazırında İstanbul Müzik Festivali ve IKSV tarafından üç yılda bir gerçekleşen Leyla Gencer Şan Yarışması’nın direktörlüğünü üstlenen Yeşim Gürer Oymak genel müdür yardımcılığı görevine getirilirken, mevcut görevlerini de sürdürmeye devam edecek.

Bugün itibari ile genel müdür yardımcılığı görevine başlayan Oymak, 2000 yılında İş Sanat Kültür Merkezi’nin kurucu direktörü olurken, 6 yıl boyunca yürüttüğü bu görev sonrasında, 2009 yılında 1 yıl süre ile ‘Fransa’da Türkiye Mevsimi’ adında gerçekleştirilen klasik müzik etkinliklerinin de her iki ülkenin Dış İşleri Bakanlığı tarafından görevlendirilerek, koordinatör olarak görev aldı.

3 yıl öncede Polonya-Türkiye arasında ki kültürel ilişkilerin geliştirilmesi kapsamında ki katkıları vesilesi ile Polonya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından ‘Bene Merito’ nişanı aldı.

Oymak aynı zamanda, 1996-2016 yılları arasında İstanbul Üniversitesi’nde Devlet Konservaturavı’nda öğretim görevlisi olarak görev aldı.

IKSV'de o isim genel müdür yardımcılığına atandı

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı