Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

İbrahim Tatlıses takdir topladı

Magazin

24 Ağustos 2017 Perşembe 13:14:57

İbrahim Tatlıses takdir topladı

İmparator lakaplı usta sanatçı İbrahim Tatlıses sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile gönülleri fethetti! Suriye’de ki savaştan kaçan, aç küçük bir kızı doyurdu.

İbrahim Tatlıses takdir topladı

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, Suriyeli aç bir kızın karnını doyurmak için lokantaya götürdü. Önce çorba içirip, ardından da lahmacun yiyen küçük kızın bu anlarını da sosyal medyadan paylaştı.

Bu hareketi ile büyük takdir toplayan İbrahim Tatlıses, ‘birlik olalım’ çağrısı yaparak, o kızın yerinde bizim kızımızda olabilirdi dedi. İşte imparator’un o paylaşımı:

“Bu hanım kızımız Suriye’nin Halep şehrinden göçe zorlanmış, memleketini bırakıp gelmiş çünkü çaresiz… Adı Emine, Allah göstermesin bu kızın yerinde benim kızım Elif de olabilirdi. Bir saniye sonrasını kim tahmin edebilir? Neden bizler bu insanları dışlarız, neden bir tas çorbayı onlara çok görürüz? Emine’nin karnı aç ve onun gibi nicelerinin… Kim ister böyle yaşamayı? Düşünebiliyor musunuz evi yok, barkı yok, bir lokma yiyecek ekmeği yok… Gelin birlik olalım, bu gariplerin zehir olmuş dünyalarını biz de zehir etmeyelim… Hiçbir şey kaybetmeyiz ama elimizden geleni yapmazsak bu masum çocukların bir damla gözyaşının hesabını veremeyiz…!!!”

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı