Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Hıncal Uluç, Nabi Avcı’ya seslendi

Özel Haber

30 Mart 2017 Perşembe 15:35:36

Hıncal Uluç, Nabi Avcı’ya seslendi

İzmir Opera ve Balesi Orkestra şeflerinden İbrahim Yazıcı’nın FETÖ şüphelisi olması nedeni ile görevine son verilmesi sonrasında, Sabah yazarı Hıncal Uluç, köşesinden bir yazı kaleme aldı.

Hıncal Uluç, Nabi Avcı'ya seslendi

FETÖ soruşturması kapsamında Fethullah Gülen ile ilişkileri olan kişilerin görevlerine son verilmeler devam ederken, bu isimlerden biri de İzmir Opera ve Balesi Orkestra şeflerinden İbrahim Yazıcı oldu.

Bu durumu köşesine taşıyan Hıncal Uluç, “Eğer İbrahim Yazıcı Fetöcüyse, ben Fetö’nün baş imamıyım” diyerek Yazıcı’yı savundu.

Fetöcü mü? İzmir’deyken öğrendim. İzmir Opera ve Balesi Orkestra Şeflerinden İbrahim Yazıcı’nın işine “Fetöcü” diye son vermişler..

Başbakan Binali Yıldırım’ın sözlerini hatırladım. “Bu kadar hızlı ve büyük çaplı hareketlerde hata ihtimali artar. Ama olan hatalar düzeltilir, merak etmeyin” demişti. Binali Yıldırım en az benim kadar İzmir âşığıdır. Dahası, onun İzmir karargâhı da benim kaldığım Kaya Termal’dir. Henüz tanışıp, iki laf etmedik.. Ben gene de sözümü ona ve çok sevdiğim Kültür Bakanımız Nabi Hocama edeceğim..

“Eğer İbrahim Yazıcı Fetöcüyse, ben Fetö’nün baş İmamıyım!..”

Bu iftirayı, sevilen ve sayılan şefimize kim atmış bilemem. Ama yanlışın düzeltileceğine inanıyorum. İzmir Balesinin yıldızlarında Emre Kaynarsu da, ayni iftiranın kurbanlarından olmuş. Onu tanımam ama tanıyanlar yeminle anlattılar, “Alakası yoktur öyle işlerle” diye..

Nabi Hocamdan ricam, sadece onları değil, ihbar edenleri de soruşturtsun!.

Kültür Bakanlığı’ndaki tüm “Fetöcü” iddiaları soruşturmalı.. Birileri sevmediklerinden,kıskandıklarından kolay ve hızlı kurtulmak için bu yolu kullanıyorlar sanki..

Belki de ihbarları bizzat Fetöcüler yapıyorlardır.. Kendi paçalarını kurtarmak, ya da ortalığı bulandırıp, iktidarı güç duruma sokmak için..

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/yazarlar/uluc/2017/03/30/fetocu-mu

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Özel Haber

Yukarı