Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Hedwig ve Angry Inch müzikali İstanbul’da sahnelenecek

Hedwig ve Angry Inch müzikali İstanbul'da sahnelenecek

Kültür Sanat

14 Şubat 2017 Salı 11:39:59

Hedwig ve Angry Inch müzikali İstanbul’da sahnelenecek

Yönetmenliğini Barış Arman’ın üstlendiği Yılmaz Sütçü’nün sahne performansı ile izleyicilerin seyrine sunulacak olan “Hedwig ve Angry Inch” müzikali, 23 Şubat’ta Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sanat severler ile buluşacak.

Hedwig ve Angry Inch müzikali İstanbul'da sahnelenecek

Başarılı espriler ile bütünleşen, Türkçe uyarlaması “Hedwig ve Angry Inch”, ameliyat yolu ile cinsiyetini değiştiren, rock şarkısı Hedwig’in aşk ve şöhretin peşindeki eğlenceli ve bir o kadar hüzünlendirici dil ile seyirci karşısına çıkacak.

John Cameron Mitchell tarafından 1998’de kaleme alınıp, izleyiciler ile buluşturduğu “Hedwig ve Angry Inch” müzikalinin, Türkçe çevirisi ve şarkı sözleri, oyunu sahneleyecek olan Yılmaz Sütçü tarafından yapıldı

Trans şarkıcı Hedwig rolüne Yılmaz Sütçü tarafından, Yitzhak karakteri de Ayşe Günyüz tarafından sahneye taşınırken, oyunun dümeninde ise Barış Arman yer alıyor.

Angry Inch orkestrası ise Kaan Bıyıkoğlu, Sinan Altıparmak, Eren Turgut ve Can Kalyoncu’dan oluşuyor.

Kostümleri ve sahnesiyle de öne çıkan müzikalin, kostüm tasarımı ünlü modacı Tanju Babacan, sahne tasarımı Cemal Yiğit Sütçü, dramaturjisi Dilek Tekintaş, koreografisi ve müzik direktörlüğü Didem Atasoy, ışık tasarımı Önder Arık, ses tasarımı ise Timuçin Aksuer imzası taşıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı