Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Halit Akçetepe, sonsuzluğa uğurlandı!

Magazin

2 Nisan 2017 Pazar 19:17:09

Halit Akçetepe, sonsuzluğa uğurlandı!

Ünlü sinema oyuncusu, Yeşilçam’ın efsane isimlerinden, Hababam Sınıfı’nın ‘Güdük Necmisi’, geçtiğimiz günlerde tedavi gördüğü hastanede vefat etmişti. Bugün ise sonsuzluğa uğurlandı.

Halit Akçetepe, sonsuzluğa uğurlandı!

79 yaşında gözlerini hayata yuman, filmleri ile izleyenleri kahkahalara boğan Halit Akçatepe, bu sefer sevenlerini üzdü ve göz yaşları içerisinde uğurlandı.

Şakirin Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrasında, Karacaahmet mezarlığına mezarlığına defnedilen Akçatepe’nin töreninde ise Devlet erkanı yanı sıra, sanat camiasından sevenleri de yalnız bırakmadı.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, TBMM Başkan Vekili ve CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi yanı sıra, yakınları ve sanat camiasından dostları yer aldı.

Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılan tören’de, eski eşi Tülin Alpman, çocukları ve torunları taziyeleri kabul eden isimler oldu.

Törende konuşan Halit Akçatepe’nin kızı Ebru Akçatepe, “İyi bir insan, iyi bir sanatçı, iyi bir baba. Bir evlat olarak diyorum ki; bu miras da bize yeter” ifadelerini kullandı.

Emel Sayın, Erol Evgin, Genco Erkal, İlyas Salman, Hababam Sınıfı’nın oyuncuları ve daha niceleri de törende yer aldı. 600 kişilik salon hınca hınç doluydu.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı