2018 Ekim Burç Yorumları - Ekim 2018 Aylık Burç Yorumunuz

Ekim 2018 burç yorumları ne söylüyor? 2018 Ekim Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık ekim 2018'de neler bekliyor. İşte 2018 Ekim'e damga vuran burç yorumları.

2018 Ekim Burç Yorumları - Ekim 2018 Aylık Burç Yorumunuz

Astroloji meraklılarının merakla beklediği Ekim ayına giriş yapıyoruz. "Fala inanma falsız kalma" sözüne inanlar için içinde bulunduğumuz Ekim 2018'de Burç Yorumunuz sizlere ne söylüyor. 2018 Ekim Burç Yorumu hakkında bilgileri sizlere derledik. 2018 Ekim Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık ekim 2018'de en doğru burç yorumları sizlerle.

2018 Ekim Terazi Burç Yorumları!
(23 Eylül - 22 Ekim)
Ekim ayı yeni başlangıçlar için hiçbir zaman geç olmadığını sana keskin bir şekilde göstermeye hazırlanıyor. Eylül ayında gerçekleşen Ay tutulması, ekim ayında etkilerini güçlü bir şekilde gösterirken, mevsim dinlenmeye doğru gitse de senin olduğun yerde saymaya hiç niyetin yok! Hayatında taşlar yerine oturmaya başlıyor. Peki, kalbinin sesine hiç bu kadar yakından kulak vermiş miydin? Yaşayacakların, ekim ayının sende iz bırakacağını işaret ediyor.  

Bu ay, sana kendini toparlaman için güzel fırsatlar sunacak. Eylül ayı içinde neden olmadı, diye hayıflandığın her şey bu ay içinde ‘İyi ki olmamış.’ diyebileceğin konuma gelebilir. Ailenle ilgili yaşadığın sorunları belki de sen gözünde büyütüyorsun. Bu ay bu konuya da dikkat etmeni tavsiye ederim. Sonbahar geldi deyip hüzünlenme! Dediğim gibi her gün yeni bir başlangıçtır aslında. Senenin son baharının rüzgarına kapılmaya hazır mısın?

Ay tutulmasının etkisi altında ekim ayına girmek seni, hayatın hatta gökyüzünün bile bir nizamı olduğu fikrine daha çok alıştırmaya başlamış olabilir. Bu ay, detaycı ve zorlayıcı tarafın ön plana çıkarken, başka insanların dayatmalarına göre hareket etmekten hoşlanmadığını somut eylemlerle gösterebilirsin. Kırgınlıklarla ne zamana kadar yaşanır? Belki de artık giden gitmiştir ve gittiği gün bitmiştir, deme zamanın geldi. Zorlu birliktelikler artık geride kalmalı diyebilirsin. Sırtındaki emanet yükleri atacaksın. Bu konuda gök kubbe yardımcın olacaktır. Sen yeter ki kendine inan! Sorunları geri de bırakacağın bir ay yaşayabilirsin.

Kalbi boş olan bir Terazi burcuysan, seçimleri senin ruhunu anlayan insanlardan yana yapmayı tercih edeceksin. 16 Ekim’ de gerçekleşecek olan Yeniay, geçmiş konuların üzerini kapatırken, kalbinin kapılarını da sonuna kadar açacak. Eğer geçmişinde, iş yerinde ilişki yaşamış biri isen yine gündemine böyle bir konu gelebilir. Yani çalışma alanında sana birinin aşkını ilan etmesi söz konusu olduğunu vurguluyor gökyüzü. Ama unutma, ekim ayı rotasını öncelikli hedefin denge olduğunu işaret ediyor.

Kariyer yaşamında yeni bir ortaklık teklifi alabilir ve değerlendirmek isteyebilirsin. Bu anlamda her ne kadar ince eleyip sık dokuduğun konusunda eleştirilsen de bildiğini yapmaktan şaşmak istememen gayet normal karşılanacak. Artık yürümediğine karar verdiğin iş ortaklıklarını sonlandırma kararı alabilirsin.

Eylül ayının gündemi: Başkalarının fikirlerine sert tepkiler gösterebilirsin.

Aşk tılsımın: Kalbime dokunan kişi benim olsun, diyeceksin.

Seks: Derin duyguların, romantik dokunuşlara dönüşecek!

2018 Ekim KOÇ Burç Yorumları!
(21 Mart - 20 Nisan)
Ekim ayı, bir şeylerin gerçekten şekil almaya başladığı bir dönemi temsil ediyor senin için. Ağır bir yaz dönemi ve içine su serpmeyen bir eylül ayından geçmiş olabilirsin. Üstelik geçmişi aratmayan sorumluluklarla yeni bir aya başlamış olduğunu işaret ediyor gök kubbe. Ancak ilk haftadan hemen sonra gerçek potansiyelini göstermeye hazırsın. Yeni iş alanlarında veya var olan işinde heyecan duyduğun konularda yeni haberler alabilirsin. Güç kazanmak! Evet, uzun zamandır arayıp bir türlü bulamadığın her şey kapına kadar geliyor. Genel olarak, ufak tefek problemler de olsa rahat bir nefes almak için bugünleri gönül ferahlığıyla yaşayabilirsin. Yılın başında problem yaşadığın insanların sana karşı tavırlarının değiştiğini görebilirsin.

Ekim ayında, bu yılın bütününde yapamadığın kadar iletişimde büyük ölçüde iyileşmeler yaşayacaksın. Bazı kararları sonuca oluşturmak tamamen senin inisiyatifinde olacak! Artık sevgili olmak ile eş olmak arasındaki ayrımını biliyorsun ve karşı tarafa bunu tüm çıplağıyla göstereceksin. Uzun vadeli ilişkilerde sorunlar hakkında konuşmak için uygun bir zamanlama olabilir. 16 Ekim’de yaşanacak Dolunay burcunda gerçekleşiyor ve hem savunma alanını hem de rasyonel tarafını ön plana çıkartıyor. Tartışmayı yürütebilmek sanattır ancak duygularını da bir kenara bırakmayacaksın. Gerçek yüzlerini gördüğün insan sayısı artabilir ama bu durum kafandaki belirsizlikleri gidermeni kolaylaştıracak. Dolunay, yarım kalan, ardında bıraktığın ilişkilerinin de perde arkasını göstermeye hazırlanıyor sana…

10 - 16 Ekim tarihleri arasında iş ve kariyer hayatındaki değişim ilişkilerine de ayrıca damgasını vuracak. Bitirmek isteyip de kafanı karıştıran bir ilişkin varsa, bambaşka hiç beklenmedik bir teklif ile karşılaşabilirsin. Büyük çekişmeler arasında kalman aslında mevcut düzende ciddi bir potansiyelin olduğunu gösterecek. Ayrıca geçmişte aileni ilgilendiren hatta büyük küslüklere sebep olan miras ve ortak mallar konusunda olumlu gelişmeler var.

23 Ekim’den sonra gök kubbenin, iş hayatına yeniden atılmak isteyen Koç burçlarına müjdeleri var. Yeteneklerini taçlandıracağın, haftada birkaç günde olsa para kazanabileceğin işlere odaklanabilirsin. Yemek, organizasyon, beslenme ve spor gibi konularda eski uzmanlıklarını ya da tecrübelerini profesyonel hayata taşıyabilirsin. Maddi olanaklarını geliştirebileceğin bu ayda harcamaların konusunda cesur hareket edebilirsin.

Eylül ayının gündemi: Gücünü yeniden kazanacaksın.

Aşk tılsımın: Eğriyi, doğruyu herkese anlatacaksın, kuralların konuşacak!

Seks: Tutkuların biraz geri planda kalabilir.   

2018 Ekim Boğa Burç Yorumları!
(21 Nisan - 20 Mayıs)
Kendini dinlemeye hazır mısın? Bu ay hem iç sesine kulak verecek hem de kendini dinleteceksin. Son zamanlarda işlerin hızı ve yetişmekte zorlandığın konuları geride bırakacaksın. Senin için bu ay sular duruluyor.

Sıra dışı gibi gördüğün, hiç ummadığın insanların gelip senden akıl alacağı günler yaşayabilirsin. Danışmanlık yapmak, yol göstermek kendini de bulmanı sağlayacak. Başkalarının dertlerini dinlerken, kendi dünyanın hafiflediğini hissedebilirsin. Başkalarıyla ilgili fikirlerinde adil olmaya çalışacaksın. İhmal ettiğin ne kadar konu varsa bu sonbahar kışa hazırlık senin için prensip haline gelecek. Özellikle Merkür’ün karşıt burcuna geçişi ile 23 Ekim’den sonra gözle görünür derecede ruhuna ve bedenine de özen göstermeye başlayacağını vurguluyor gök kubbe. Eğer uzun süredir ertelediğin estetikle ilgili planların varsa bu ay hayata geçirmek için tam zamanı!

Kişisel gönül ortaklıkları, bazı sorunları bu dönem çözmeni kolaylaştırıyor. Küçük şeylerden mutluluk yakalamayı tüm yaz boyunca deneyimlemiş bir burç olarak, 16 Ekim’de yaşanacak Dolunayla hayatını sıradanlıktan kurtaracaksın! Çok kafa yorduğun ikili ilişkilerde aradığını bu ay bulabilirsin.

16 Ekim’de öncü burçta gerçekleşecek Dolunay, iç dünyanı kontrol etmekte güçlük çekebileceğini gösterirken, kararlı olduğun işle ilgili büyük girişimlerde bulunmanı sağlayabilir. Kendi geri bildirimlerini hesap ederken, geçmişte kalan ödemeleri toparlamanın kolay olacağını işaret ediyor gökyüzü. Eğer hizmet sektöründe çalışıyorsan bu alanda müşteri memnuniyeti ve karşılığını almak önemli olacak. Özellikle ayın 25’inden sonra önemli toparlanmalar söz konusu...

Evli bir Boğa burcuysan, eş ailesi ile ilgili yaşayabileceğin sorunları büyütebilir, kendini hiç olmadık bir duygusallığa itebilirsin. Alacağın tavra göre durum şekillenebilir. Eğer kalbin boşsa, bu ay daha önce hiç böyle yoğun duygular hissetmedim, diyeceğin ani bir aşk macerasına göz kırpabilirsin. Duygularını analiz etmekte yalnızlık çekiyorsan yakın arkadaşların ya da ailede güvendiğin insanlara bu özel durumunu paylaşabilir, öneriler almak isteyebilirsin. Ayın 25’inden sonra karşıt burcuna geçen iletişim gezegeni Merkür, sezgilerini daha çok dinlemeni sağlayacak. Bu yüzden iletişim kurmak ve düşünerek davranmak senin için daha kolay olacak.

Diyet ve egzersiz yapmak, bu ayın ana teması olabilir. Yaptığın alışverişlerde de kendini sürekli sporla ilgili reyonlarda bulabilirsin. Bedenini rahatlatacak spor ve benzeri etkinlikleri yapman ruhuna da iyi gelecek.

Eylül ayının gündemi: Çevrendeki insanlara adeta şifacı olacaksın.

Aşk tılsımın: Duyguların, aklına sığmadığı zaman kendini daha çok dinlemek isteyeceksin.

Seks: Libidonun yüksek olduğu bir ay geçireceksin.    

2018 Ekim İkizler Burç Yorumları!
(21 Mayıs - 21 Haziran)
Projeler, partiler, kampanyalar, yatırımlar ve çabalarının artık boşuna olmadığını göreceksin! Artık zaman kaybedecek bir dakikan bile yok. Herkes yardım isterken böyle bir süreçte sen tek başına ayakta durmayı başaracaksın. Üstelik zorlu bir sınavdan geçtin. Merkür geçen ay geri hareketine eylül sonuna kadar devam etti ve seni de bir hayli zorlamış olmalı. Ekim ayı, ise imkânsız olan koşulları senin için şekillendirecek.

Aynı zamanda itici güç olmaya hazır bir enerjin olacak. Takım çalışmaları ve başkalarını cesaretlendirmek konusunda örnek insan olabilirsin. Bu ay bol bol seyahat ve yeteneklerini göstereceğin işlere hazırlıklar var! Yeni arkadaşlıklar ve edineceğin çevrede güzel haberler alabilirsin. Yapacağın seyahatlerde tarzına uygun aksesuarlar bulacaksın, kışlık kıyafetlerine uyum sağlayacak şapka, atkı, eldiven gibi aksesuarlar seni yine herkesten farklı kılacak.

Çok tutkulu ve cazibeni ortaya koyabileceğin bir ay geçirebilirsin! Gökyüzü her açıdan bu konularda seni destekliyor. Bir anda duygusal dünyanı harekete geçirecek olayların içinde bulabilirsin kendini. Fiziksel olarak yaşamak istediklerin güdülerine ters düşmüyor, bu yüzden farklı deneyimler yaşaman söz konusu. Şefkat bekleyen ruh halin sürpriz kararlar almanı sağlayabilir. Eğer yalnız bir İkizler burcuysan, hayallerinin de ötesinde biriyle bu ay tanışabilirsin. Onunla ilgili her türlü araştırmayı yapıp, sosyal medya hesaplarından kişiliğiyle ilgili ip uçları yakalayabilirsin.  

Ayın 7’sinden itibaren Merkür iletişim gezegenin Terazi burcuna geçiyor, bir süreliğine bu burçta misafir olacak Jüpiter’de hem şans hem de şöhret kazanmanı sağlayabilir. Hangi alanda çalışırsan çalış, iletişimde yaşanan kopukluklar ve insanlar yüzünden yaşadığın engeller ortadan kalkıyor.

Yurtdışı seyahatlerin ve bir süreliğine başka ülkelerde yaşama fikrin için şimdiden zemin hazırlamanı sağlayabilir bu ay. 18 ve 23 Ekim aralığında bu konularda yazışmalar ve evraklar hareket alanlarını yoğunlaştırabilir. Bir süre önce maddi olarak boşlukta ya da belirsizlikte kalmana neden finansal destekler yeniden aktive oluyor. Hizmet alanlarını dar kapsamda düşünmemek gerekir. Ekim ayı öyle bir temizlikle geliyor ki aklında olmayanı da fikrine düşürebilir. El sanatları, zanaat, beceri gerektiren mesleklerden, cerrahlığa kadar, seçeceğin bir alanda güzel başarılar elde edebilirsin.

Eylül ayının gündemi: Hareket berekettir!

Aşk tılsımın: Etki alanına birden çok insan girecek, çekiciliğin bu ay çok konuşulacak.

Seks: Hislerin seni yaratıcı fantezilere götürecek.

2018 Ekim Yengeç Burç Yorumları!
(22 Haziran - 22 Temmuz)
Uzun ve tempolu yaz aylarından sonra nerdeyse “Başıma gelmeyen kalmadı” dediğini duyar gibiyim. Eylül ayı da tüm dünya ve insanlar için sert ve detaycıydı. Belki ruh halin bu yüzden biraz daha hassas ve kırgın olabilir. Yeni bir aya girerken iş ve aile yaşamını odak haline getirmek isteyebilirsin. Ekim ayında kendi içinde çatışma yaşadığın her konuda çözülmeler oluşacak. Geçici bir süreliğine ev değiştirmen, aileden uzakta yaşaman ve çalışma programınla ilgili konularda tempolu günler seni bekliyor.  

Ekim ayı, geçmişin izlerini içinde taşırken cinsel enerjinde büyük bir patlama olacağına işaret ediyor. Ekim ayında, libido ve arzuların oldukça yüksek olacak! Ancak tanışacağın yeni kişilerle önce arkadaş olmak isteyebilirsin. Sosyal olarak, içine kapanık tavrından kurtulabileceğin yeni fırsatlar yakalayabilirsin. Ancak görünüşün, edan ve kendin için yaptığın ufak tefek değişiklikler dikkat çekmeni de sağlayacak.

Eğer mutlu olduğun bir ilişki içinde isen insanların bu noktada ne dediklerine çok takılmak istemeyeceksen. Canın ne çekerse onu yapmak ve koşullarını karşındaki kişiye göre belirlemek isteyebilirsin. 7 Ekim’de Merkür zekâ ve iletişim becerilerini daha çok yaşayacağın özgürlük alanı oluşturuyor. Terazi burcunda, gerçekleşen bu etki, duygusal yaralarına merhem olacak. Evli Yengeç burçları, adalet ararken bitmek üzere olan bir ilişki içinde olanlar ise radikal kararlar alabilirler. Evlilik kurumunu kutsal gören biriysen, aileni korumak için elinden geleni yapacaksın. Yargılardan uzak durmak isteyeceksin bu yüzden de vereceğin kararlara insanların saygı duymalarını da bekliyorsun. Senden beklenmeyecek radikal çıkışları gerçekleştirirken, dedikodulara pek kulak asmayabilirsin.

Ekim ayı, düzen arayışın için plan yapmanı sağlıyor. Bu yüzden geçmişin hatalarını ya da eksikliklerini sorgulamaktan vazgeçiyorsun. Kısa süreli de olsa kariyerin açısından seni yeni ufuklara taşıyacak projelerde yer almak için bazı koşullarından şimdilik vazgeçmek zorunda kalabilirsin. 30 Ekim’de meydana gelecek olan Yeniay; yapıcı ve dönüştürücü etkilere sahip. Görsel sanatlar, moda ve tasarım gibi konularda önemli işlerinde, imza ya da sözleşme tarihini işaret edebilir. Eğer bu konularda eğitimine devam etmek isteyen ya da farklı alternatifler arayan bir Yengeç burcuysan, bu ayın olumlu geçişlerini iyi değerlendirmelisin.

Eylül ayının gündemi: Hayatının her alanında düzeni sağlamak için çaba göstereceksin.

Aşk tılsımın: Dokunabildiğin kişiyi yaşamana dahil etmek isteyeceksin.

Seks: Arzularının önüne geçmek bu ay çok zor!  

2018 Ekim Aslan Burç Yorumları!
(23 Temmuz - 22 Ağustos)
Gök kubbei, 2018 yılının en kritik günlerinde geçtiğimiz aya üç nokta koyup “Devamı Ekim’de” mesajını verdi. Ay tutulmasından sonra hayatınla ilgili cesur kararlar aldığın önemli bir süreçtesin. Geride bıraktığın günlerde yaşadığın tecrübeler bu ay, değerlerin ve düşüncelerin üzerinde büyük değişiklikler yapmana neden olacak.  

25 Ekim’de iletişim gezegeni Merkür Akrep burcuna geçiş yapıyor. Bu etkiyle birlikte, eğer ilişkisi olan bir Aslan burcuysan, sevgilinin davranışlarına bir anlam veremediğin için onunla ilgili bazı konularda şüpheye düşebilirsin. Aklına takılan soruları, bazı noktalarda birlikte olduğun kişiye yansıtabilirsin. İletişimde sakin kaldığın sürece yaşadığın sıkıntıların üstesinden gelebileceksin. Evli bir Aslan burcuysan, bu ay duygusal beklentilerin artabilir. Eşinden biraz daha elini taşın altına koyup, ilişkinizle ilgili yenilikler yapmasını isteyebilirsin. Ancak eşinin işle ilgili sorunları duygusal dünyasına yönelmesini engelleyebilir. Bu durumda yine bana anlayışlı davranmak düşüyor dediğini duyar gibiyim. Gök kubbe, ne olursa olsun, isteklerini bir kenara atamayacağını vurguluyor bu ay. O nedenle sevdiklerine doğru bir yolla ulaşır, derdini anlatabilirsen kazançlı çıkan sen olacaksın.

Hoşlandığın ancak askıda kalan bir ilişkin varsa, ilk adımı beklemekten yorulduğunu düşünebilirsin. Hala neyi bekliyor diye düşünmekten kendini alamayıp, bir hamle yapmayı planlarken, durumu bilen yakın arkadaşlarının engeliyle karşılaşabilirsin. Çünkü bu ay sabırsız yanın, seni biraz huzursuz edebilir, bu durumu yönetmende fayda olduğunu söyleyebilirim.

16 – 28 Ekim arası Dolunay etkisi, eğitime başlayacak, seyahat edecek ya da kendi işini kuracak bir Aslan burcuysan, senin için destekleyici etkileri barındırıyor. Yükseköğrenime başlamak, yazıyla ilgili işler ve akademik eserler konularıyla ilgiliysen güzel başarılar elde edebilirsin. Bu dönemde, hayal ettiklerini gerçekleştirmek istiyorsan, baskıcı tavırlar sergilemektense uzlaşmacı ve yapıcı davranman gerekebilir.

Bu ay alışveriş listen bir hayli uzayabilir, hayatını kolaylaştırmak için son teknoloji ürünlerinden faydalanmak isteyebilirsin. Elektronik eşya alımı için 10 Ekim’e kadar beklemeni öneririm. Aynı zamanda detaylarla uğraşmayı gerektiren bir işte çalışıyorsan, bu tarihe kadar bazı önemli noktaları gözden kaçırabilirsin, dikkatli olmanda fayda var.

Eylül ayının gündemi: İlişkilerde yapıcı tarafın ön plana çıkacak.

Aşk tılsımın: Duygusal ihtiyaçlarının karşılanmasını isteyeceksin.

Seks: Her zamankinden daha ateşlisin!

2018 Ekim Başak Burç Yorumları!
(23 Ağustos - 22 Eylül)
Ekim ayının ilk günlerinde gökyüzü tazelenmene yardımcı olacak. Uzun zamandır planlayıp da yoluna koyamadığın beslenme düzenini sonunda hayata geçirebileceksin. Yorgun ve bitkin günlerini geride bırakma arzun, ayın ilk günlerinde sana büyük bir motivasyon katacak. Eylül ayında sona eren Merkür retrosuyla birlikte ekim ayında daha iyi bir döneme gireceksin. Bu sayede tüm ilişkilerinin biraz daha rayına oturduğunu gözlemleyebilirsin.

Evli veya ilişkisi olan bir Başak burcuysan, partnerinin kafasının karışık olduğunu hissedebilirsin. Özelikle imalı ifadeler yüzünden açıklamalar yapmak zorunda kalabilirsin. Kendini paylaşmakta zorluk çekebilir, kafanda bulamadığın soruların cevabını aramaya koyulabilirsin. Tabii birlikte olduğun kişi, senin bu özelliğinden hoşlanmadığını hatırlatabilir ve kafanın dağılmasına da sebep olabilir.

Yaz aylarında, bir ömür severim, dediğin kişiyle tanıştıysan, bu ay biraz kafan karışabilir ve birlikte olduğun kişiye karşı aklında soru işaretleri uyanabilir. İlk heyecanının yerini, yavaş yavaş aklının sert kayalarına bıraktığı bu ay, sevgilinle aranızdaki farklılıkları sorgulayabilirsin. Ailelerinizin birbirine ne kadar uyumlu olduğu konusuna ise bir hayli kafa yorabilirsin.

23 Ekim’de Güneş Akrep burcuna geçiş yaparken, mevsim sabitlenecek. Bu da hiç aklına gelmeyecek konulara kafa yormak zorunda kalabileceğini işaret ediyor. Aslında bu açı biraz senin için sancılı geçebilir. Eğer büyük bir kurumda çalışıyorsan bu süreçte ani seyahatler çıkabilir karşına. Ayrıca ailendeki inatçı insanların bu dönemde keskin tavırları iletişim bozukluklarına sebep olabileceği gibi maddi dengelerin sarsılmasına sebep olabilir. Yine denge olmak için sen uğraşabilirsin. Kendi işini yapan bir Başak burcuysan veya sağlık sektöründe görev alıyorsan yeni çıkacak kanunlar, işinde büyük değişiklikleri beraberinde getireceğini işaret ediyor.

1 – 14 Ekim arası Yeniay, parasal konularda olumlu gelişmeler yaşayabileceğini işaret ediyor. Bu süreçte ev almak ya da iş yerini taşımak istiyorsan hiç durma! Gökyüzünün bu anlamda seni desteklendiğini bir kez daha hatırlatırım. Senin için beş yıldızlı günler olduğunu sakın unutma. Eğer bu süreçte kişisel görünüşünde değişiklik yapmak istiyorsan bu dönemi iyi kullanabilirsin. Saç stilinde yapacağın ufak bir dokunuş bile havanı tamamen değiştirebilir.  İş arayan bir Başak burcuysan, hemen özgeçmişini güncelle ve hiçbir fırsatı kaçırma derim. Çalışan bir Başak burcuysan, ekim ayında hiçbir konuyu ertelememelisin.

Eylül ayının gündemi: Çevrende toparlayıcı bir rol üstlenebilirsin.

Aşk tılsımın: Belirsizlik kalbini yoruyor. Her şeyin daha açık yaşanmasından yana olacaksın.

Seks: Kendine güvenini konuşturacaksın!

 
2018 Ekim Akrep Burç Yorumları!
(23 Ekim - 22 Kasım)
Herkes için önemli bir dönüm noktasını temsil eden eylül ayı nihayet son buldu. Şimdi sıra, soruların cevabını bulduran ekimde! Mars burcunu terk etmiş ve tüm yazını tuhaf geçirmene sebep olmuş olsa da yazın yükünü omuzlarından tam olarak almış sayılmaz. Öyle ki bu yıla dair planladıklarını yapamamış gibi hissetmene sebep olan Mars, adeta sıkıntılı insanlarla uğraşmana ve hiç dinlenmemene sebep olmuş olabilir. Neyse ki bu zorlayıcı süreç 9 Ekim’de sona eriyor. Merkür’ün en etkin olduğu alanda geri hareketini sürdürmesi bilhassa seni çok etkiledi. Plan, program ve düzen üçlüsünün 2 hafta boyunca esamesi bile okunmazken, aniden meydana gelen rahatsızlıklar, beslenme problemleri ve evcil hayvanlarınla ilgili sıkıntılarla uğraşmış olabilirsin. Ekim ayında bu döngü sona ererken, geride bıraktığın günlerde yaşadığın sıkıntılarında mükâfatını almanı sağlayacak gelişmeler seni karşılıyor.

Gök kubbe, hiç olmadık insanları merak edeceğini hatta düşündükten birkaç gün sonra karşılaşabileceğini bile vurgularken, geçmişin bir anda gözünün önüne geleceğini işaret ediyor. Tutkularının yıllar önce gözünü nasıl perdelediğini düşünürken ne kadar değiştiğini de göreceksin. Eğer görünüşün ve estetik ile ilgili düşünceleri olan bir Akrep burcuysan 18 Ekim’den itibaren seyrini değiştirecek olan güzelliğin gezegeninin fırsatların kaçırmamalısın. Bu dönemde, kendini bir bakım sürecine sokabilir, planladığın bir estetik operasyonunu gerçekleştirebilirsin.

Terazi burcunda hareket eden bolluk gezegeni Jüpiter, ev, kısa süreli ilişkiler, çocuk, eğlence, hobi gibi konularda sana medeni cesaret verirken, kendini her zamankinden daha yenilikçi ve girişimci hissedeceğini vurguluyor. Eğer evli bir Akrep burcuysan, eşinin ailesindeki iniş çıkışlar düğünler ve ani olaylar karma karışık geçirmene sebep olabilir.

Eğer uzun zamandır ilişkisi olan bir Akrep burcuysan, kara bulutların ilişkinin üzerinden dağılmaya başladığını söyleyebilirim. Ancak bu durum sorunların tamamen hallolması anlamına gelmemeli senin için. Konuşulmadan üzeri kapatılan konular mutlaka tekrar karşına çıkacaktır. Bu anlamda sana tavsiyem, hiçbir konuyu görmemezlikten gelme. Haklısın, bir yandan iki büyük tutulmanın devam eden etkileri bir yandan Venüs’ün tatsızlık yaratması ekime bağlanan umutların körelmesine yol açmış olabilir. Ama dediğim gibi ekim zamanla her şeyin düzelebileceğini kanaat getirmene sebep olacak bir ay. Yani iyi ya da kötü yargısında bulunmak yerine bu döngüde gözlemci kalmak en doğrusu…

Yeni bir iş kurmayı düşünen bir Akrep burcuysan, değişikliğin sana iyi geleceğini söyleyebilirim. Ancak bu anlamda fizibiliteni iyi yapmalı ve düşünmeden hareket etmemelisin. İyi bir araştırma süreci sonunda, başarı seninle olacak!

Eylül ayının gündemi: Yenilik ve girişimler için kafa yoracaksın.

Aşk tılsımın: Duygularını ertelemekten kaçınacaksın.  

Seks: Aklını karıştıran konuları, geceden uzak tutmaya çalışacaksın.

2018 Ekim Yay Burç Yorumları!
(23 Kasım - 21 Aralık)
Güçlü ama yorucu, anlamakta güçlük çektiğin ama bir yandan da kendini geliştirdiğin bir ayı geride bıraktın. Ekim ayının ilk haftalarında kendini ifade etmekte zorlandığını düşünsen de, aslında sezgilerinin seni doğru yönlendirdiğini göreceksin. 18 Ekim’de, nezaketi temsil eden Venüs mesafeyi körelten Plüton ile sert bir iletişim kuruyor. Bu etki de yaklaşık bir hafta boyunca dikkat dağınıklığı ve uyku hali verirken, kendine yakın hissettiğin insanlara da mesafeli ve imalı davranmana sebep olabilir.  Bu etki, ‘Ne oldu bana, neden böyle yapıyorum?’ diye kendini sorgulamana sebep olabilir.

14 Ekim’ den itibaren eski gücünü toparladığını göreceksin. Mücadeleci Dolunay’ın savunmasını yöneten Mars’ la karşı karşıya gelmesinin de sana katkısı olacak. İş yerinde yaptığın fedakârlıkların sayısı arttıkça aile ve kardeşlerle ilgili düzenlemeleri rahatlıkla yapabileceksin. Hatta 14 Ekim’de önemli gelişmelere tanık olabilişin.  

16 Ekim’ de adeta kalbini ısıtacak derin bir Dolunay oluşacak gökyüzünde! Bu da geçmişte yarım kalmış ilişkilerin hakkında yorumlar yapmana neden olabilir. Ancak, yerin kulağı var! Kiminle ne konuştuğuna bu dönem dikkat etmen gerekebilir. Son 1 yıldır çevrenin, arkadaşlarının ne kadar değiştiğini görmene sebep olan tutulmaların etkisi ekim ayının ilk günlerine kadar devam edecek. Senin için çok önemli yeri olduğunu düşündüğün kişi veya kişilerle, tesadüfen aynı ortamlarda karşılaşabilirsin ve bu karşılaşmanın etkisinde kalabilirsin.  18 Ekim’ de Venüs’ün burcuna geçişi ile gökyüzü adeta burcunda şölen yaparken sana sevmenin yoğunluğunu, büyük günlerin büyük mücadeleler vererek geçtiğini anlatacak. Hatta kendi iç dünyanda bazı konularda bu yıl fazla hassas biri olduğunu bile düşünebilirsin.

Parasal anlamda eşinin veya ailendeki yakın kişilerin eline geçecek maddi güçler senin içinde sevindirici bir hal alacak. Kış için evinde değişiklikler yapmak isteyebilirsin. Havaların soğumasıyla, evde daha çok vakit geçirmen sende, ev dekorasyonuna minik dokunuşlar yapma isteği uyandıracak. Hatta evinde, bir okuma köşesi düzenleyip, kendine ait bir alanda içsel yolculuklara çıkabilirsin. Kışa merhaba demeden, sana derinlik hissi verecek renkleri hayatının her alanında seçmende fayda var. Bu ay alışveriş listenin sınırlarını kendi isteklerine göre zorlayabilirsin, sonunda pişman olmayacağını işaret ediyor gökyüzü.

Eylül ayının gündemi: Geçmişten gelen sorular zihnini kurcalayacak.

Aşk tılsımın: Bugünün hisleri, gönlünün gerçek sahibini belirleyecek.

Seks: Yeni duygular, yeni hazları getirecek! 

2018 Ekim Oğlak Burç Yorumları!
(22 Aralık - 20 Ocak)
Ekim ayında karışık duygularının nedenini öğreneceksin. İlişkilerinde içselleştirdiğin tüm kaygıların, adeta bir pencereden uçup gidecekmiş gibi düşünebilirsin. 2018 Mart ayından bu yana yaşadıkların, bu ay sana ayaklarında zincir vurulmuş hissi yaratmış olabilir. Dönüşüm temasının yaşamında hâkim olduğu günlerden geçerken, benimsediğin ne varsa vazgeçmenin ya da ardında bırakmanın hiçte zor olmadığını anlamaya başlayacağını işaret ediyor. Çünkü eylül ayının gölgesinde başlıyorsun ekim ayına…

Bu ay ise sana öğrendiklerinin pratiğini yapma şansı tanıyor. 7 Ekim’de iletişim gezegeni, Terazi burcuna geçtiğinde aynı zamanda yılardır burcunda misafir olan Plüton ile sert bir ilişki kuracak. Bu da nelerin üstesinden gelebileceğini gösterirken; içindeki gücü keşfetmeni sağlayacak. Kaldı ki eğer çalışan bir Oğlak burcu isen bu durumu senin için büyük günlerden geçiş olarak algılayabilirsin. Yılın başında kapris yapan yöneticilerinin bir anda senin söylediklerine geldiklerini görebilirsin.

Önceliklerinle ilgili kendi içinde gerçekleştirdiğin devrimin fitilini ateşleyen de Merkür’ün kendisiydi aslında. Son 2 yıldır içgüdüsel olarak tutulmaların da bu burçta yaşanması aldığın kararlarda film şeridi gibi gözünün önünden geçmesini sağlamış olmalı. Bir şeylerin yanlış gittiğini kendini eskilerden ayırman gerektiğini düşünüyor, hatta ilişkilerdeki samimiyetten yanlış oluşumlar doğduğunu gözlemliyor olabilirsin. Ekim ayı, sana kendinden çok bugüne kadar yaptıklarının karşılığında sana ne yapıldığını sorgulatıyor. İlişkisi olan bir Oğlak burcuysan, yaptığın fedakârlıkların karşılığında ne aldığını sorgulayacak ve bunu da karşı tarafa hissettireceksin. Aile bireyleri özellikle anne figürü ve kız kardeşlerinle olan ilişkilerinde eksik olan bazı şeyleri farkına vardığın bu süreçte bakış açının değişebileceğini vurguluyor. Duygularındaki idealist yaklaşımı daha çok fark edeceksin! Kimseyi kolay kolay yargılamayan yapın artık ekimim rüzgârı ile değişecek.

Dolunay ve mevsim geçişleri, ayın en umut verici, ruhumuzun ve isteklerimizin ne yöne kaydığını belirleyen günleridir. 16 Ekim’de gerçekleşecek Dolunay’ın etkilerini Merkür geri hareketinin telafisi olarak görebilirsin. Ekim ayının gökyüzü hareketleri, öncü burçları çok yakından ilgilendirdiği için 17 Ekim’e kadar ilişkilerinde adalet ve haklar konusundaki mücadelen, bir alışveriş merkezinde kasadaki insanı uyarmaya kadar gidebilir. Haliyle rotasını öncülere çevirmiş gezegenler arasındaki sert etkileşim ayın son günlerine kadar seni etkilemeye devam edecek.

28 – 29 Ekim tarihlerine dikkat! Ailende miras konuları söz konusu ise bu tarihlerde büyük kararlar alınabilir. Çözülmeyen toprak meseleleri çözüme kavuşabilir ve böylelikle planladığın bir hayalini hayata geçirebilirsin. Ancak öncesinde kışa girmeden, saçından tut da kıyafetlerine kadar baş döndürücü bir yenilik yapmak isteyebilirsin.

Eylül ayının gündemi: Kendine öncelik vereceksin.

Aşk tılsımın: Sevgisine hakkıyla sahip çıkanın yanında olacaksın.

Seks: Eğer partnerin senin için çaba sarf ediyorsa karşılığını fazlasıyla görecek!

2018 Ekim Kova Burç Yorumları!
(21 Ocak - 19 Şubat)
Bu ay ufkunun hiç ummadığın kadar genişleyebileceğini iddia ediyor gökyüzü… Ekim ayının ilk iki haftasında, yeni ayın da enerjisiyle farklı bakış açıları kazanabilirsin.  Yüreğini yoran günlerin ardından, hedeflerine sıkıca sarılmaya karar vermen hiçte şaşırtıcı değil aslında! Şimdi ise sana sabırlı olmayı öğütleyen günler kapında… Geçmişe sünger çekip çekmemek değil senin meselen.

16 -28 Ekim Dolunayı, eğer ilişkisi olan bir Kova burcuysan, birlikte olduğun kişiye karşı şüphe duymana neden olabilir. Hislerin, davranışlarına yansıdığında ise sevgiline derin bir azap yaşatabileceğini sen de çok iyi biliyor olmalısın. Aranızda kuracağınız düzgün iletişimle ertelediğiniz evlilik kararını gerçekleştirmek için her ikiniz de somut adımlar atabilirsiniz. Şüpheci duygularının seni ve ilişkini ele geçirmesine izin vermediğin sürece her şeyi yoluna koyabilecek gücü içinde bulabilirsin. 

Seviyorum dediğin kişi, senden uzak düşler mi kuruyor? O halde, kafanın karıştığı, sorgulamaktan yorgun düştüğün bir ay yaşayabilirsin. Ben böyle derin ve tutkulu onu seviyorken, o benden nasıl bu kadar bağımsız hareket edebiliyor diye hayıflanabilirsin. Beklentilerini olumlu bir iletişim yoluyla anlatmadığın sürece senden bir haber, hayatını yaşamaya devam edebilir. 25 Ekim’de Merkür’ün Akrep burcuna geçmesiyle, daha ketum davranışlar sergileyebilirsin.

Aradığın kişiyle ekim ayında karşılaşabilirsin. Ancak kalbinin hızla çarpmasına neden olan kişinin, doğru insan olup olmadığını çok düşüneceksin. Kafanı fazlasıyla kurcalayan davranışlarına bir anlam veremeyebilirsin. Dolayısıyla hissettiğin duygunun, aşk mı, yoksa heyecan mı olduğunu anlamak için ilişkine zaman vermen gerekebilir. Ekim ayının ilk haftasından sonra ilişkilerle ilgili cesaretin artsa da sessizliğini korumak isteyebilirsin.  

Evli bir Kova burcuysan, bu ay eşinle kıskançlıkla ilgili tartışmalara girebilirsin. Gergin havayı büyütmemek ise tamamen senin elinde olacak. 

30 Ekim’de gerçekleşecek Yeniay’la birlikte, kariyer hedeflerin için yeni bir yol çizmek isteyebilirsin. Karşına çıkacak fırsatları iyi değerlendirirsen, güzel başarılar elde edebileceğini işaret ediyor gök kubbe.

Bu ay özel bir kurumda çalışan bir Kova burcuysan, iş yerini şartları seni biraz zorlayabilir. Ancak azmin sayesinde, çalışma hayatındaki krizlerin üstesinden gelebileceksin. Kendini rahatlatmak için bu ay küçük bir seyahat organize edebilirsin. Hatta yapacağın seyahatte hiç aklında olmadığı halde evin için hoş bir obje satın alabilirsin. Anıları biriktirmek, güzel anları yaşatmak ruhuna iyi gelecek.

Eylül ayının gündemi: Değişen düşüncelerini, duygularını akışına bırakacaksın.

Aşk tılsımın: Bağlılık duygusu daha çok önem kazanacak.

Seks: Heyecan ve tutku eksik olmayacak!

2018 Ekim Balık Burç Yorumları!
(20 Şubat - 20 Mart)
Ekim ayında, zor olanı başarmak gibi bir amaca sahip olacaksın. Samimiyetin ile bütün kapıları açarken, sınırları bilmeyen kişilere de eğitim vereceksin. Kazanan sen olurken, yorulan kişi rolünü yine kaptırmayacaksın. Ayın ilk günlerinde yaşanacak olan gökyüzü olayı rotanı güncellemene sebep olacak. Başrollerde ise gizemi yöneten Mars ile burcunda hareket eden, savunmayı temsil eden Neptün var. Gökyüzü etkileri, bilmediğin birçok konuda önemli bilgilere ulaşmanı sağlarken, güçlü insanların seni gözlemlediğini fark edebilirsin.

Sevdiğin insanların kendilerini farklı ifade etmesi, bir de üstüne yaptığın konuşmaları başkalarından duymak seni şaşırtabilir. Aslında hiç de sürpriz olmayan bu tarz tecrübeleri daha önce de yaşamıştın. Şimdi sıra profesyonelce yönetmeye geldiğini düşün ve geçiştirmeye çalış. Eğer evli bir Balık burcuysan, etrafından duyacağın seslere kulaklarını tıkaman gerekebilir. Eşinin ailesiyle ilgili sorunlara dâhil olmaman seni avantajlı bir konuma getirebilir. Evliliğinle ilgili bir süre kendi içine kapanmayı tercih edebilirsin. Bir şeylerin her ne kadar yolunda gitmediğini içten içe fark etsen de aslında eşinin de en az senin kadar mücadele ettiğini fark edebilirsin. Ona karşı kalbin sevgiyle dolduğunda küçük sürprizler yapabilirsin, dolabını kurcalama vakti. Geçmişte, anlamlı bir günde giydiğin kıyafetle birlikte olduğun kişinin duygularını yeniden harekete geçirmeye ne dersin?

Eğer ilişkisi olmayan bir Balık burcuysan, geçmişte yaşadığın ilişkiye dair anılar bu aralar sık sık aklını kurcalayabilir. Eylül ayında gerçekleşen Merkür retrosu sana pek nazik davranmamış olabilir, bu anlamda ekim ayı sana yeni bir şans vermeye hazırlanıyor. Uzun zamandır aramak isteyip, aramaktan çekindiğin eski sevgilinle iletişim kurmak için ideal zamanlar seni bekliyor. 18 Ekim’ de Venüs’ ün hareketinden sonra sen de harekete geçebilir ve şansını deneyebilirsin. Aşkını süslemek için ayrıntıları besleyen gezegenler iş başında, sakın bu günleri kaçırma!

16 Ekim tarihinde gerçekleşecek Dolunay etkileri iş konusunda fazlasıyla yardımcı olacaktır. Ev ya da araba alma isteğini de tetikleyeceğini söyleyebilirim. Arabanı değiştirmeyi uzun süredir planlıyorsan ayın sonlarına kararını hayata geçirebilirsin. Yarım bıraktığın eğitimi tamamlamak ya da uzun zamandır ayrılmak istediğin işinden istifa etmek bu süreçte tam sana göre.

Eylül ayının gündemi: İyi niyetinin etkilerini göreceksin.

Aşk tılsımın: Sevginin paylaştıkça çoğaldığını çok iyi hissedeceksin.

Seks: Dokunaklı ve uzun dokunuşlarla büyüleneceksin!

Anahtar Kelimeler:
Burç Yorumları
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.