Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Güzel ve Çirkin’e sansür devam ediyor

Film Haberleri

23 Mart 2017 Perşembe 14:46:37

Güzel ve Çirkin’e sansür devam ediyor

Emma Watson ve Dan Stevens’in başrollerinde yer aldığı Disney uyarlaması olan, Güzel ve Çirkin’e eş cinsel’lik nedeni ile sansür üstüne sansür yağıyor.

Güzel ve Çirkin'e sansür devam ediyor

Filmin yönetmeni Condon tarafından, filmde Lefou’nun bir erkek ile balo salonunda dans edişini eş cinsel bir hareket tarafından yorumlanması sonrasında film Malezya’da yasaklanmıştı.

Condon’un, eşcinsel hareket diyerek, tolerans gösterilerek öyle de değerlendirilebilir dediği filme bir ülkeden daha sansür geldi ve film yasaklandı.

Film Malezya’nın ardından Kuveyt’te de gösterimi yasaklandı.

Alabama’da afişi sebebi ile protesto edilen film, 170 milyon dolar gibi büyük bir hasılat ile gişe rekoru kırmıştı.

Güzel ve Çirkin Konusu:

Tüccar olan bir adamyolculuğu sırasında fırtınaya yakalanır. Ailesine dönüş yolunda gece konaklayacak bir yer ararken yakınlardaki bir şatoyu görür. Ev sahibi ortada görünmese de her şey konuğun rahatı için ayarlanmıştır. Gitmek üzereyken, gözü bir güle ilişir ve kızının kendisinden bir gül istediği aklına gelir. Gülü kopan adam şatonun sahibi olan canavarla yüz yüze gelir ve hayatına karşılık kızını canavara teslim etmek zorunda kalır. Tüccarın en küçük kızı olan Belle anlaşmayı kabul ederek canavarın şatosuna yerleştiğinde hiç beklemediği bir aşkın kucağına atıldığından habersizdir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı