Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Great British Bake Off programı sezon finalini 4.6 milyon izleyici ile kapattı

Courtesy of © Mark Bourdillon

Televizyon

31 Aralık 2016 Cumartesi 03:42:19

Great British Bake Off programı sezon finalini 4.6 milyon izleyici ile kapattı

Salı günün yayınlanan bilgiye göre yemek yapma yarışması olan Great British Bake Off Pazartesi günü tatil özel bölümü ile BBC’ye veda edeceğini açıkladıktan sonra 4.6 milyon kişi programı izledi.

great british bake of sezon finali haberi

İngiliz yayıncılar bu yılın başında programı Channel 4’e kaptırmıştı. Channel 4’de yayınlanacak olan gösterinin ikinci Noel özel bölümü Pazartesi akşamı İngiliz yayıncı tarafından yayınlandı.

Pazartesi akşamı saat 19.00’da BBC One’da yayınlanan Boxing Day programı ortalama 4.6 milyon seyirci çekti. Özel bölümün ilk kısmı ise Noel günü 16.45’de 6.3 milyon seyirci çekti. Pazar özel bölümü İngiliz televizyonlarında BBC’nin Strictly Come Dancing Christmas Özel programının (7.2 milyon izleyici) arkasında, ikinci sırada yer alırken Pazartesi günkü Bake Off bölümü ITV’nin Coronation Street (yaklaşık 6 milyon izleyici), BBC’nin EastEnders (5.9 milyon), ITV’nin Emmerdale (5.6 milyon) ve BBC’nin The Witness for the Prosecution (4.7 milyon) programlarının arkasında kaldı.

Bake Off için tatil özel reytingleri, BBC yetkililerinin yayınladığı verilere göre programın düzenli yayın sezon finalinin 14 milyonluk izleyici rekorunun altında kalmıştı. Son yıllarda değişen seyirci davranışları ile birlikte genellikle İngilteredeki büyük programlar Noel tatillerinde oldukça az seyirci tarafından izleniyor. Bu rakamlara, programı ortasında yakalayıp izleyenler de dahil ediliyor.

Bake Off 2010 yılında BBC Two’da yayınlandığında çok ilgi görmemişti. Ancak iyi huylu yarışma programı daha sonra BBC One’da yayınlanmaya başladı ve İngiltere tarihinin en büyük programlarından birisi oldu.

Bu yılın başlarında Channel 4, program ile üç yıllık bir sözleşme imzalayarak programı BBC’nin elinden aldı ve BBC’nin bu kaybı çok tartışıldı. Channel 4, 2017 yılında yayınlanacak olan ilk Bake Off içeriğinin prodüksiyon firması Love Productions tarafından hazırlanacak ünlülerin katılacağı bir versiyonu olacağını duyurdu.

Sunucular Sue Perkins ve Mel Giedroyc, eğer program BBC’den giderse programdan ayrılacaklarını duyurdu. Bake Off aynı zamanda jüri Mary Berry’ide kaybedecek ancak diğer jüri Paul Hollywood Channel 4 ile yaptığı anlaşma sayesinde üç sezon daha programda yer alacak.

BBC, Berry, Perkins ve Giedroyc ile yeni programlar hazırlamaya başladı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı