Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Gosling, Neil Armstrong’u canlandıracak

Film Haberleri

30 Aralık 2016 Cuma 19:27:19

Son Güncelleme: 30/12/2016 19:27:37

Gosling, Neil Armstrong’u canlandıracak

İyi adamlar ve Aşıklar Şehri filmi ile adından söz ettiren Ryan Gosling, Armstrong’un biyografisini konu alan filmde oynayacak.

ryan gosling neil armstrongu oynayacak

Bu yıl adından söz ettirmeyi başaran yapımların başında gelen ve dünya sinemasının devlerinden Russell Crowe ve güzel oyuncu Emma Stone ile birlikte rol aldığı İyi Adamlar (The Nice Guys) ve Aşıklar Şehri (La La Land) filmlerinde boy gösteren Gosling, uzaya çıkacak.

Wrap’e dayandırılan haberde yakışıklı oyuncu yeni bir yapım ile sinema severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. NASA tarafından görevlendirilen ve ay’a ilk basan isim olan Neil Armstrong’un, aya gidişi ile ilgili bu görevinin konu alınacak film’in baş rolünde de Ryan Gosling yer alacak. Gosling’in bir önce ki sinema projesi Aşıklar Şehrinin yönetmenliğini yapan ve bu film ile 2017 Akademi Ödüllerine aday gösterileceğine kesin gözü ile bakılan Damien Chazelle’in de filmin dümeninde oturması bekleniyor.

Armstrong’un 1960-69 yılları arasında ki hayatını konu alacak olan ve tarihin en tehlikeli görevlerden biri olarak gösterilen bu görevin feda ettirdiklerini ve bedelini işleyen film’in senaryosu oscar ödüllü Josh Singer tarafından kaleme alınırken, film ise Universal yapımı olacak.

Ryan Gosling Hakkında:

Ryan Thomas Gosling (d. 12 Kasım 1980), Akademi ödülüne aday gösterilmiş Kanadalı oyuncu. The Notebook, Half Nelson ve Cinayet Gecesi filmlerindeki rolleri ile bilinir.

2002 yılında The Believer filmi ile Bağımsız Ruh Ödülleri’ne aday gösterilmiş, 2007 yılında ödülü Half Nelson filmi ile kazanmıştır. Half Nelson filmi ile Stockholm Film Festivali ve Las Palmas Film Festivali’nde En İyi Aktör ödülü kazanmıştır. Lars and the Real Girl filmiyle 2007 yılında Altın Küre’ye aday olmuştur.

2005 Yılında Toronto’da tanışmış olduğu Zach Shields ile birlikte kurdukları Dead Man’s Bones isimli grubun vokalistidir.

2007’de Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’ne katılması için akademiden davet aldı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı