Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Gidelim Buralardan Berlin internetten yayınlandı

Film Haberleri

22 Aralık 2016 Perşembe 23:34:24

Gidelim Buralardan Berlin internetten yayınlandı

53. Antalya Film Festivali’nde prömiyeri yapan Enkaz isimli filmin yönetmen ve senaristi Alpgiray Uğurlu, ülkede ki beyin göçünü işlediği belgeselini ücretsiz olarak internet üzerinden yayınladı.

gidelim buralardan berlin internetten yayınlandı

Birden fazla kısa filmi ile ödüller kazanan filmlerinden sonra eski yapımlarının aksine bu sefer izleyicilerin karşısına Uvertür ve Enkaz gibi uzun metrajlı filmler ile çıkan Alpgiray M. Uğurlu, son çalışması olan belgesel’i Gidelim Buralardan Berlin’i internet üzerinden sinemaseverlerin izlemine sundu. Filmi youtube üzerinden izlenebilir.

Yaklaşık 20 gün boyunca, yaşları 22-25 arasında değişen ve geçtiğimiz 10 yıl içinde Türkiye’den farklı amaç veya sebepler ile Berlin’e yerleşmiş olan 16 kişi ile yapılan birebir sohbetler üzerinden ilerleyen film, 80 dakika boyunca ekranda duran tek görsel malzemesi ise bir resim işleme programında yer alan karlı Taksim Meydanı görüntüsü. Gerçekleştirilen röportajların ses kurgusunu ilginç ve bir o kadar da etkileyici bir yöntemle birleştiren yönetmen, direkt kendisini duymadığımız sorularına aldığı cevapları görselin finali ile bir daha anlamlandırıyor. Röportaj verenlerin kimlikleri ise gizli tutulmuş.

Yönetmenliğinin yanı sıra yapımcılığını ve kurgusunu da üstlendiği filmde Kadir Celep yapım koordinatörlüğünü, Candaş Erdener ise ses miksajını yürütmüş.

Yakın dönemde artan beyin göçünün artısının ve eksisisin işlendiği ve tamamen gerçek kişilerin kullanıldığı bu filmi şu linkten izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCnIy3Xe1Yw2fk_-FLHsTW_g

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı