Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

General Hospital ve American Horror Story oyuncusu Barbara Tarbuck 74 yaşında vefat etti

Getty Images

Magazin

1 Ocak 2017 Pazar 03:53:09

General Hospital ve American Horror Story oyuncusu Barbara Tarbuck 74 yaşında vefat etti

Barbara Tarbuck aynı zamanda Broadway’de ve bölgesel tiyatrolarda da görev almıştı.

barbara tarbuck 74 yaşında vefat etti

10 yıldan uzun bir süre boyunca General Hospital’da Lady Jane Jacks’i canlandıran ve yakın zamanda American Horror Story’i de oynayan aktif oyuncu Barbara Tarbuck, 74 yaşında vefat etti.

Kızı Jennifer Lane Connolly, The Hollywood Reporter dergisine Tarbuck’ın, Creutzfeldt-Jakob (nörolojik hastalık) hastalığından ötürü Los Angeles’taki evinde Pazartesi günü vefat ettiğini bildirdi. Connolly aynı zamanda, Hollywood’a öncülük eden Marcia Nasatir hakkında yeni çekilen A Classy Broad belgeselinin yapımcısı.

Tarbuck, 1996 yılından 2010 yılına kadar ABC’nin General Hospital’ında Rademacher’in (Jax Jacks) annesini canlandırdı. Aynı zamanda Ryan Murphy’ın FX dizisi olan American Horror Story: Asylum’da beş bölüm boyunca Jessica Lange’in merhametli annesi Superior Claudia’yı canlandırdı.

1980’lerde Tarbuck, NBC’nin gündüz serisi Santa Barbara’da rahibe Allegra’yı da canlandırmıştı ve CBS’in Falcon Crest’inde Dr. Randall olarak rol aldı.

Aktris The Waltons, Dallas, Police Squad!, M*A*S*H, Cagney & Lacey, The Golden Girls, Judging Amy, Star Trek: Enterprise, NYPD Blue, Nip/Tuck and Glee (diğer iki Murphy dizisi) ve Mad Men gibi çeşitli televizyon gösterilerinde de bulundu.

Kendisinin film öz geçmişi şunları da içeriyor, John Cassavetes tarafından yönetilen Big Trouble (1986); John Hughes’in Curly Sue (1991); The Tie That Binds (1995) ve Walking Tall (2004).

Broadway’de iken Tarbuck 1983 yılında gösterime giren Neil Simon’in orijinal yapımı olan Brighton Beach Memoirs’da yer aldı ve genellikle bölgesel tiyatrolarda çalıştı. Son olarak, Los Angeles’da gösterime giren 74 yaşındaki bir kadının kocasının küllerini Burning Man festivaline götürdüğü Stopping By oyununu yazdı ve oynadı.

Tarbuck aynı zamanda yıllarca UCLA üniversitesinde oyunculuk dersleri verdi.

Detroit’de doğan Tarbuck, 9 yaşında çocuk radyo gösterisi olan Storyland’e katıldı ve The Lone Ranger, The Shadow ve The Green Hornet’de çalışmış tecrübeli aktörlerden çok şey öğrendi. Wayne Devlet Üniversitesi’nde oyunculuk okudu ve 1963 yılında mezun oldu. Michigan üniversitesinde doktora yaptıktan sonra Indiana Üniversitesi’nin tiyatro turnesinde baş oyuncu oldu. Tarbuck, Londra Müzik ve Dramatik Sanat Akademisi’nde okumak için Fulbright bursunu kazandı ve ardından profesyonel kariyerine başlamak için New York’a taşındı.

Ailesinden, öz kızına ek olarak sadece damadı Samuel Chawinga ve torunları Cianan ve Cuinn Chawinga kaldı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı