Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Figen Alkaç’ın yeni kitabı ‘Israrı Kanadında’ raflarda

Kültür Sanat

24 Ocak 2017 Salı 17:31:48

Figen Alkaç’ın yeni kitabı ‘Israrı Kanadında’ raflarda

Doğan Kitap tarafından basılan Figen Alkaç’ın yeni kitabı, kitap severler için kitap satış noktalarında raflarda ki yerini aldı.

Figen Alkaç'ın yeni kitabı 'Israrı Kanadında' raflarda

İlk kitabı olan Bela Davulları’nın başarılı yazarı Figen Alkaç, uzun bir süre sonra, Anton, Elvira, Balô, Süphan, Maruş, Aden, Rênas, Cemal ve Rızgo’nun kederli ve kırgın öyküsünü okurlarına sundu.

Alkaç’ın ilk öyküleri ve yazıları Kül Öykü, Eylül Öykü, Sonra Edebiyat, E, Sonkişot, Ütopya, Yasak Meyve, Milliyet Sanat, ve Radikal Kitap gibi çeşitli dergiler de yer bulmuştu.

Alkaç, Türk edebiyatı öykücülerinin 150 yıllık serüveninde öne çıkan 200 yazardan birer öykü bir araya getirilerek 40 CD’lik bir külliyat’da oluşturmuştu.

Kitaptan bir alıntı; “Gözlerim vakitsiz uyanır genelde. Bu yüzden az kullanılmış sabahları severim. Bir de Süphan’ın daha uyanmadığı sabahları. Kedilerin güneşe sırnaşmalarına fırsat vermeyen irimlerde, kendi başına üşüyen kapılara bakmak için neredeyse her sabah sessizce ve erkenden çıkarım evden. Beddualı kapı eşiklerini gözlerinden tanır, Zühre nineyi hatırlarım hep.”

-“Kuyucu Balô” öyküsünden-

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı