Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Fenomen Kafalar grubu üyeleri göz altına alındı

Fenomen Kafalar grubu üyeleri göz altına alındı

Medya

9 Şubat 2017 Perşembe 14:22:20

Son Güncelleme: 09/02/2017 22:32:01

Fenomen Kafalar grubu üyeleri göz altına alındı

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube üzerinde ‘Kafalar’ adını verdikleri kanalında paylaştığı videolar ile fenomen haline gelen grubun üyeleri göz altına alındı.

Fenomen Kafalar grubu üyeleri göz altına alındı

Habertürk’den Nihat Uludağ’ın haberine göre, çektikleri ile videolar ile çok izlenirken, başlarına bela açan, 5 milyon izlenme elde ettikleri bir video yüzünden göz altına alındılar.

Grup üyeleri Bilal H., Atakan Ö. ve Fatih Y.’nin göz altına alınma nedenleri ise çektiği “1 günde 100 bin TL nasıl harcanır” videosu oldu.

Video duyurusunu yaparken kullandıkları “Çok büyük bir kupon yaptım. Eğer tutarsa 100 bin küsur TL kazanacağım. Şu anda bildiğim tüm totemleri yapıyorum. Sanal kumar sitesinden kazanılmış 120 bin TL… Kardeşlerim bu parayı var mısınız Kıbrıs’ta güzelce ezelim?” cümle de sorunlarına neden olan başlangıç oldu.

Video’da, “Kıbrıs’ta nasıl para harcadıklarını gösteren görüntülerin ardından İstanbul’a dönen grup, limuzine biniyor ve ünlü restoran Nusret’e” gidiyor.

1,5 milyona yakın takipçisi olan grubun bu videosu Siber Suçlarla Mücadele Şube çalışanları tarafından izlendikten sonra, videoda yasa dışı bahis ve kumar sitesinin reklamının yapıldığına kanaat getirdi.

Buna delil olarak da, twitter’da ve video da söz konusu kumar sitesinin adının geçmesi kullanıldı. Daha sonra grup üyeleri serbest bırakıldı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Medya

Yukarı