Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Evlilik programlarının kaderi masaya yatırılıyor

Televizyon

22 Mart 2017 Çarşamba 17:26:47

Evlilik programlarının kaderi masaya yatırılıyor

Son günlerin en çok konuşulan konularından biri olan, izdivaç / evlilik programlarının KHK ile yayından kaldırılıp kaldırılmayacağı. İktidar partisi kanadında kaldırılması yönünde açıklamalar yapılması, izdivaç programları için son’un geldiği söylentilerini de arttırıyor.

Evlilik programlarının kaderi masaya yatırılıyor

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, evlilik programlarının yayınlandığı kanalların genel müdürlerini toplantıya çağırdı. RTÜK’ün Ankara’da yer alan binasında yarın bu programların kaderi masaya yatırılacak.

Yani izdivaç programları için yarın kritik gün. Cengiz Semercioğlu, köşesinde bu konuyu da kaleme aldı. İşte, Semercioğlu’nun o yazısı:

Evlilik programları için dananın kuyruğu yarın kopacak.

RTÜK, bütün kanalların genel müdürlerini yarın Ankara’ya çağırdı. Hepsi toplanıp RTÜK’ün Ankara’daki binasında bu konuyu masaya yatıracak.
Elbette RTÜK ve kanal genel müdürlerinin tek gündemi izdivaç programları değil ama gündemdeki en sıcak konu bu…

Evlilik programları için ağırlaştırılmış cezaya geçen RTÜK, kanallara bu aydan itibaren aylık reklam gelirinin yüzde 1’i yerine yüzde 2’si oranında ceza kesmeye başlamıştı…

Kanun hükmünde kararname mi, cezaların daha ağırlaştırılması mı, ekrana ‘bu programda yaşananlar kurgudur’ ibaresinin eklenmesi mi, bütün öneriler konuşulacak…

Muhtemelen de bir tavsiye kararı gelecektir RTÜK’ten…

Pazartesi gününden itibaren izdivaç programları yayından kalkar ya da büyük değişiklik yaşanırsa şaşırmayın.

(HÜRRİYET)

1 Yorum

1 Yorum

  1. seda

    24 Mart 2017 at 23:01

    Isabet olmus. Bu birbirinden igrenc evlendirme programlarin kaldirilmasindan yanayim. Bu ne sacmalik ya ? Seyircilerle resmen dalga geciyorlar. Hepsi duzenlenmis, onceden yazilmis senaryolar. Bizim saf vatandaslarin cogu’da bunlari yutuyor. Yazik yazik. Toplumu boyle bozuyorsunuz. Bari insanimiza yararli olabilecek programlar yapsaniz. Umarim yakinda KISMETSE OLUR “da ekrandan kalkar.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı