Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Evli ve Zavallı oyununa Fadime aranıyor

Kültür Sanat

12 Eylül 2017 Salı 14:55:42

Evli ve Zavallı oyununa Fadime aranıyor

Sümela’nın Şifresi Temel, Moskova’nın Şifresi Temel ve Bizum Hoca gibi izleyenleri gülmekten kırıp geçiren filmlerin senaryosunu kaleme alan Yılmaz Okumuş, yeni oyunu için Fadime’yi arıyor.

Evli ve Zavallı oyununa Fadime aranıyor

Senaryosunu kaleme aldığı filmlerin yanı sıra Gırgır Mizah Dergisi’nde Tursun’un İskelesi köşesiyle’de Karadeniz kültürünü okuyuculara aşılayan Yılmaz Okumuş’un bu sefer ki projesi bir tiyatro oyunu.

Sümela’nın Şifresi:Temel, Laz Vampir Tirakula, Moskova’nın Şifresi: Temel, Bizum Hoca VE Oflu Hoca’nın Şifresi 2 gibi Karadeniz filmlerinde rol alan Seymen Aydın’ın Temel rolü ile tiyatroseverlerin karşısına çıkacağı oyun 3 perdeli bir tiyatral komedi olacak.

FADİME’Yİ BULAMIYORLAR

Oyunda, Trabzonlu karı koca olan Temel ve Fadime üzerinden insanlık tarihindeki kadın–erkek ve karı–koca çatışmalarına odaklanılıyor. Oyunun bütününde ise, eşlerin birbirine yapmaması gereken 9 kusurlu hareketi göstererek izleyici güldürmeyi planlayan oyunun senaryosu için 1 yıldır çalışan Yılmaz Okumuş, oyun için bir türlü aranılan Fadime’yi bulabilmiş değil.

FADİME OLURUM DİYENLER

Evli ve Zavallı oyununda Fadime oyununu canlandırabileceğine inanan, 5-35 yaş aralığında, Trabzon şivesine hakim Fadime adayı kadın oyuncular Yılmaz Okumuş ve Seymen Aydın ile mail ya da sosyal medya hesapları üzerinden irtibata geçebilir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı