Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Eskişehir Kültür Sanat Derneği yıl sonu etkinlikleri

Kültür Sanat

27 Aralık 2016 Salı 13:19:09

Eskişehir Kültür Sanat Derneği yıl sonu etkinlikleri

2016 yılının bitimine günler kala düzenlenen kültürel etkinlikler kapsamında Eskişehir Kültür Sanat Derneği’de bu kapsamda geniş yelpazeli bir etkinlik gerçekleştirdi.

eskuder yıl sonu etkinlikleri

Eskişehir Kültür Sanat Derneği yıl sonu etkinlikleri kapsamında resim sergisi, şiir-müzik dinletisi ve halk oyunları gösterisi için davetliler yoğun ilgi gösterdi.

Belediye’nin Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Koltuklu Salon’unda gerçekleşen etkinlik, ressamların yaptığı karma resim sergisi ve hat-tezhip-minyatür-ebru sergisi ile başladu. Açılıştan sonra salon programı başladı. Salonda yapılan etkinliğin sunumunu tiyatro oyuncusu Emine Kazmacı yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından dernek başkanı Gazi Durusu açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Durusu, “Bu yaptığımız etkinliğin amacı, hem kent kültürümüzü yaşatmak, dünyaya yaymak hem de Eskişehir halkımızı bir araya getirerek birlik beraberliğimizi güçlü kılmaktır. Şairlerimiz, yazarlarımız, ressamlarımız, tiyatro oyuncularımız, halk oyuncularımız, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği ses ve saz sanatçılarımız hepsi bu etkinlikte bir araya geldi ve sanatın her dalında ortak paydada buluştular. Eskişehir’in renkleri ile, ESKÜDER’de el ele sloganını halkımızla buluşarak gerçekleştirdiler” dedi.

eskuder yıl sonu etkinliklerinden resimler

ESKÜDER’in kuruluşundan bugüne kadar yapılan tüm çalışmaların slaytla gösterimi yapıldı. Etkinlikte, halk türküleri ve ağıtlar saz eşliğinde seslendirildi. Tiyatro oyuncuları kısa kısa doğaçlama oyunlar oynadılar. Şairler şiirler okudular. Tiyatro oyuncusu Tuncay Soday, Eskişehir ile ilgili anı hikayeler anlattı. Etkinlikte emeği geçen 40 sanatçı teşekkür belgesi ile ödüllendirildi. Gitar ve keman eşliğinde Türk Sanat Müziği şarkıları söylendi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı