Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Eskil Belediyesi, çocuklara tiyatro şöleni yaşattı

Kültür Sanat

9 Ocak 2017 Pazartesi 16:44:32

Eskil Belediyesi, çocuklara tiyatro şöleni yaşattı

Aksaray’ın Eskil İlçe Belediyesi tarafından çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan La Fonten Orman Mahkemesinde oyunu sahnelendi.

Eskil Belediyesi, çocuklara tiyatro şöleni yaşattı

Aksaray’ın Eskil İlçe Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik orman ve ağaç sevgisi temalı tiyatro gösterisi gerçekleştirildi.

Eskil Belediyesi çok amaçlı salonda gerçekleştirilen tiyatro gösterisine çok sayıda öğrenci katılırken, öğrenciler tiyatro gösterisinde bilinçlendirildi.

Konuyla ilgili bilgiler veren Eskil İlçe Belediye Başkanı Niyazi Alçay, “Belediyemiz, Sadri Alışık Kültür Merkezi ve Bosch katkılarıyla İlçemizde çocuklarımıza yönelik Eskil Belediyesi Çok Amaçlı Salonda Yönetmenliğini Kerem ALIŞIK’ın yaptığı Orman ve Ağaç sevgisi temalı tiyatro düzenledik.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nu, çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan “La Fonten Orman Mahkemesinde” isimli oyunuyla ilçemizdeki minik tiyatro sevenlerle buluştu.” diye konuştu.

Sözlerinin devamında, “Çocukları hem eğlendirdi, hem de miniklere ağacı doğayı sevmeyi ve bunları korumanın önemine değindi” dedi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı