Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Eski ajansı Afra Saraçoğlu’na tazminat davası açtı

Magazin

24 Ocak 2017 Salı 12:23:14

Eski ajansı Afra Saraçoğlu’na tazminat davası açtı

Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay’ın başrollerinde yer aldığı İkinci Şans filminde rol aldıktan sonra bir anda popülerleşen Saraçoğluna, eski ajansı tazminat davası açtı.

Eski ajansı Afra Saraçoğlu'na tazminat davası açtı

İkinci Şans filmi ile yıldızı parlayan ve geçtiğimiz günlerde vizyona giren Kötü Çocuk filmi ile adından iyice söz ettirmeyi başaran Afra Saraçoğlu’na, Antalya’da bulunan bir ajans tazminat davası açtı.

53 bin TL’lik tazminat davası açan Esline Ajans sahibi Esra Fişekçioğlu Maeyer, çarpıcı iddialarda bulundu.

Üzerinde emeğinin çok olduğunu belirten Maeyer, güzel oyuncunun 14 yaşında iken ailesi ile birlikte ajansına geldiğini, 20 Haziran 2012 tarihinde yaptığı sözleşme ile 5 yıl süreli fotomodellik ve mankenlik anlaşması yaptığını belirtti.

Afra Saraçoğlu yanımda mankenlik ve fotomodelliği öğrendi. Üzerinde emeğim çok. Ajansımı ve beni aradan çıkartarak modellik, fotomodellik, dizi veya sinema oyunculuğu yapamaz. Yaptığı takdirde komisyon ödemesi yapmak zorunda. Ödeme yapmadığı için avukatım aracılığıyla 53 bin TL tutarında tazminat davası açtım. Sözleşmede Afra Saraçoğlu’nun annesi Lütfiye Saraçoğlu’nun imzası, ‘velisi’ adı altında bulunuyor diye de sözlerine ekledi.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi’ne açılan davanın ilk duruşması önümüzde ki günlerde yapılacak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı