Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Ersin Ramoğlu’ndan skandal Can Yılmaz hatası!

Medya

5 Eylül 2017 Salı 13:45:42

Son Güncelleme: 05/09/2017 15:22:45

Ersin Ramoğlu’ndan skandal Can Yılmaz hatası!

Sabah yazarlarından Ersin Ramoğlu skandal bir hataya imza attı. Ünlü şovmen Cem Yılmaz’ın ağabeyi Can Yılmaz’ı FETÖ’cü olmakla suçlayan Ramoğlu’nun bu hatası, araştırmadan yazmanın bedeli budur dedirtti.

Ersin Ramoğlu'ndan skandal Can Yılmaz hatası!

Terör örgütü FETÖ’nün üyeleri ve sempatizanlarını kamuoyuna duyurma çabası içerisinde yazılan yazılar, ne yazık ki bazen ‘utanç verici’ durumlara sebebiyet verebiliyor. Bu sefer ise bu utanca imza atan sabah yazarı oldu.

Atatürk’çü paylaşımları nedeni ile Cumhurbaşkanı karşıtı olmakla suçladıkları isimleri tefe koyan, bir kısmını ise FETÖ’cü ilan etmekten çekinmeyen taraflı basının öncülerinden Sabah’ın yazarı Ersin Ramoğlu bir skandala imza attı. Neyse ki bu yanlış anlaşılmayı Odatv ortaya çıkardı da, bir masum mimlenmekten kurtuldu!

Ramoğlu yazısında, kısa süre önce tutuklanan eski MİT’çi Enver Altaylı’nın damadının adının Metin Can Yılmaz olmasından yola çıkarak, isim benzerliği sebebi ile Can Yılmaz’ı FETÖ’cü ilan etti. O yazısında, “Ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın abisi Metin Can Yılmaz, Enver Altaylı’nın damadıdır. Enver Altaylı’dan kızı Dilara’yı Metin Can Yılmaz’a isteyen kişi de Mustafa Özcan’dır… Yani sıradan bir FETÖ’cü değildir Enver Altaylı… Damardan FETÖ’cüdür. Cem Yılmaz, Tarkan Tevetoğlu ve Sezen Aksu gibi sanatçıların Erdoğan’a tavırlı olmalarının sebebi FETÖ’dür…” yazdı.

Odatv, Ramoğlu’nun hatasını ortaya çıkarırken, Cem Yılmaz ise, “Biz de Sabah gazetesinden bir özür bekliyoruz buradan tüm ilgililer duysun. Garip bi yazı, ilginç” dedi. Can Yılmaz ise bu skandal’a kardeşi kadar sakin yaklaşmadı ve tokat gibi bir cevap verdi.

“Allah’tan korkma zaten yok, kuldan da utanma olmayınca sonuç bu oluyor. Mahçup olurlar mı? Sanmıyorum.” Sabah bu hatayı tekzip eder mi bilinmez ama birilerinin, birilerini suçlarken iyice araştırması gerektiklerini bu gazetecilere öğretmesi gerektiği ortada! Öyle ki, gazeteciliğin ilk gereksinimlerinden biri ‘araştırmak’ olmalı, doğruluğu teyid edilmeyen bir bilgi, haber yapılmamalıdır.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Medya

Yukarı