Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Erkenci Kuş dizisi Albatros Kuşu Nedir? Nerede Yaşar?

Dizi Haberleri

4 Temmuz 2018 Çarşamba 13:00:32

Son Güncelleme: 04/07/2018 11:24:45

Erkenci Kuş dizisi Albatros Kuşu Nedir? Nerede Yaşar?

Star TV ekranlarında yayınlanan ve başrollerini Demet Özdemir ile Can Yaman’ın paylaştığı Erkenci Kuş dizisinde ismi sık sık anılan ve dile getirilen Albatros kuşu nedir? Albatros kuşunun özellikleri nelerdir? Albatros kuşu nerede yaşar? Albatros kuşunun hikayesini sizler için hazırladık…

Star TV ekranlarının sevilen dizisi Erkenci Kuş’ta Sanem karakterinin (Demet Özdemir) dilinden düşürmeden sürekli ‘sayıkladığı’ albatros kuşunun hikayesini, özelliklerini ve nerede yaşadığını sizler için öğrendik ve hazırladık. Albatros kuşu genelde Galapagos Adaları ve çevresinde görülen ender bir kuş türü. Dünyada toplam 12 bin çifte yakın Albatros kuşu olduğu tahmin edilmektedir.

Albatros Kuşlarının Özellikleri

Albatros kuşları genelde deniz yüzünde avlanan, kanat açıklıkları 4 metreye yakın geniş bir kuş türüdür. Güçlü kanatları sayesinde çok çok uzun süre kanat çırpmadan havada kalabilen, süzülen Albatros kuşları kuşlar aleminin en uzun kanat genişliğine sahip tür olarak da bilinmektedir.

Albatros Kuşunun Hikayesi Nedir? Erkenci Kuş – Albatros Kuşu Öyküsü

Albatros kuşları, tıpkı modern insan gibi tek eşli bir hayat yaşarlar. Ailesinden erginliğe kavuştuğunda ayrılan genç kuşlar, eşlerine oldukça sadıktır. Eşiyle ölene kadar birlikte olan Albatros kuşları, bu süreçte başka bir eş arayışına girmez, yeni bir çiftleşmeye kapalıdır. Albatros kuşlarının en önemli özellikleri de tek eşlilikleri, güçlü kanat yapıları ve deniz yüzeyinde günlerce kalabilmeleridir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı