Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Erhan Almalı Bağış Karikatürleri Sergisi açıldı

Kültür Sanat

5 Ocak 2017 Perşembe 18:19:28

Erhan Almalı Bağış Karikatürleri Sergisi açıldı

Erhan Almalı Bağış Karikatürleri Sergisi 4 Ocak Çarşamba günü Anadolu Üniversitesi rektörü, öğretim görevlileri ve eserleri bağışlayan Erhan Almalı’nın ailesinin katılımı ile açıldı

erhan almalı karikatür sergisi

Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri müzesinde gerçekleşen, eserleri bağışlayan Erhan Almalı’nın adını taşıyan karikatür sergisi 4 Ocak Çarşamba günü sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Anadolu Üniversitesi Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mesut Kurulgan, Anadolu Üniversitesi öğretim elemanları ve Romen sanatçılar Tia Peltz ile Nell Cobar’ın özgün eserlerini müzeye bağışlayan merhum Erhan Almalı’nın ailesi katıldı.

Erhan Almalı adı müzede anılacak
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan yaptığı açılış konuşmasında Erhan Almalı’nın ailesine başsağlığı dileyerek, sergi açılışını her şeyden önce Erhan Almalı’nın hatırasına adadıklarını ifade etti. Prof. Dr. Gündoğan konuşmasına şöyle devam etti, “Eğitim karikatürleri müzesi Eskişehir ve Türkiye genelinden her yıl on binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Müze ayakta kaldığı müddetçe Erhan Almalı’nın adı da burada yaşayacak, anılacak. Sergiyi gezen herkesin Erhan Almalı’nın katkısından dolayı ona teşekkür edeceğine inanıyorum.”

Müzeye katkılarından dolayı Metem Mimarlık Tic. San. Ltd. Şti. kurucusu merhum Erhan Almalı’ya teşekkür ederek konuşmasına başlayan Doç. Dr. Mesut Kurulgan, sergi çalışmasının başlangıcı hakkında bilgi verdi. Kurulgan, “Erhan bey bundan altı ay kadar önce bizi arayarak Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesine bağışta bulunmak istediğini bildirdi. O andan itibaren yüz yüze çalışamasak da sürekli iletişim halinde olarak davetiyelerin tasarımına kadar kendisiyle beraber çalıştık. Projenin hayata geçmesini görmeyi çok arzu etmişti ancak maalesef mümkün olmadı” ifadelerini kullandı.

Erhan Almalı’nın oğlu Mete Almalı da yaptığı konuşmada, babasının sanatı çok sevdiğini ifade ederek sergiyi hayata geçirmiş olmaktan dolayı ailece heyecanlı olduklarını belirtti.

Erhan Almalı Bağış Karikatürleri Sergisi, 30 Nisan tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı