Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Erdal Beşikçioğlu’ndan Olağan Hayırsızlar başlıklı habere cevap

Magazin

6 Şubat 2017 Pazartesi 11:50:36

Erdal Beşikçioğlu’ndan Olağan Hayırsızlar başlıklı habere cevap

Kanal D ekranlarında başlayan Adı Efsane dizisinde boy göstermeye başlayan sevilen oyuncu Erdal Beşikçioğlu, yayın organlarında çıkan haberler ile ilgili açıklama yaptı.

Erdal Beşikçioğlu'ndan Olağan Hayırsızlar başlıklı habere cevap

Başarılı oyuncunun, ‘İşte Olağan Hayırsızlar’ başlığı altında çıkan haberlerle ilgili olarak yaptığı yazılı açıklaması şöyle:

Bugün öncelikle bir gazetede ardından da internet mecralarında yer alan İşte Olağan Hayırsızlar; başlık haberi ve bu haberi hedef göstermek maksadı ile yazan, yayan tüm taraflı basın mecralarını şiddetle kınıyorum.

Twitter’da Woyzeck Masalı’ndan bir alıntı olan ve George Büchner’in yazdığı “Evette hayır mı suçlu yoksa hayırda evet mi suçlu düşünün bunu” diyerek yazdığım yazı aslında tam da bugün bizi düşürdükleri durumu yansıtıyor.

Seçme hakkı, oy hakkı hepimiz için en kutsal, en mahrem insan haklarından biridir. Hiçbir yerde ‘hayır diyeceğim’ şeklinde tek bir beyanım olmamasına rağmen bizleri kendi ideolojik akıllarının çıkarlarına alet eden, hedef gösteren, taraf ilan eden bu hadsizlerin yapmak istediklerine alet olmayı reddediyorum.

Bizler milyonlarca vatandaşın sevdiği insanlarız. Bir taraf olmayı ya da bir tarafa alet olmayı doğru bulmuyorum. Evet ve hayırlarla toplumu ayrıştırmayı esefle kınıyorum. Tek söylemim bu süreç içerisinde insanlarımızın siyasilerin anlattıklarını dinleyip ona göre seçimlerini yapmaları ve yaptıkları seçime inanmaları, içinde bulunduğumuz bu hassas süreci bu şekilde değerlendirmeleridir.

Bu emrivaki şeklindeki taraflaştırma büyük bir aymazlıktan ve anayasa referandumunu ucuzlatmaktan başka bir işe yaramadığı gibi toplum iradesine de yapılmış yanlı bir baskıdır.

Adımın bundan sonra taraf olarak gösterilecek herhangi bir habere alet edilmemesinin altını çizerken bu haberi yazan, yayan tüm kişi ve kurumlardan adalet önünde hakkımı arayacağımın bilinmesini istiyorum.

Hayırlısı ne ise o olsun…

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı