Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Erciş Halk Müziği korosu büyük beğeni aldı

erciş halk müziği korosu

Kültür Sanat

23 Aralık 2016 Cuma 21:25:44

Son Güncelleme: 23/12/2016 21:26:29

Erciş Halk Müziği korosu büyük beğeni aldı

Van Yüzücü Yıl Üniversitesine bağlı Erciş Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen konserde sahne alan Erciş Halk Müziği Korosu seyircilerin büyük beğenisini kazandı.

erciş halk müziği korosu

Şehit Polis Halil Hamuryen Kız İmam Hatip Lisesinin konferans salonunda icra edilen konsere ilgi yüksek olduğundan oturacak yer bulamayan davetlilerin bazıları yerde oturarak konseri izledi. 2,5 kadar saat süren ve Şef Cahit Engin yönetimindeki konserde birlik ve beraberlik türküleri de seslendirildi.

Konserde bir konuşma yapan Erciş Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fikret Yaşar, korunun 2 yıldır bu çalışmayı yaptığını ve bugüne nasip olduğunu söyledi. Ülkenin sıkıntılı bir süreçten geçtiğine de vurgu yapan Prof. Dr. Yaşar, “İnşallah bu sıkıntılar da bitecektir. Biz dedik ki, madem bizi sıkıntıya sokmaya çalışıyorlar, o halde biz de kendi türkülerimizle, kendi öz değerlerimizle, insanlarımızla, canlarımızla bir araya gelelim ve hep birlikte kaynaşıp tek yürek olalım istedik. Türkülerimiz sıradan melodiler değildir. Türkülerimiz bu toprağı, Anadolu’yu bize yurt yapan insanların haykırışıdır. Nübüvvet bize nasip edilmemiş, ama şehitlik mertebesi bu millete nasip edilmiştir. Herkese nasip olacak bir duygu değil şehitlik. Şehitlik; yiğitlik mertebesidir, aslanlar gibi ülkesini, vatanını savunan insanların mertebesidir. Bizim insanımızın mertebesidir. Başta korumuzun Şefi Cahit Engin olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarına yürekten çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı