Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Endüstriyel tasarım konuşuldu

Kültür Sanat

28 Aralık 2016 Çarşamba 16:44:13

Endüstriyel tasarım konuşuldu

Anadolu Üniversitesi Tasarım Kulübü Uluslararası Firmalarda Endüstriyel Tasarım Gerçeği, Süreçleri ve Uygulamaları etkinliği düzenledi.

anadolu üniversitesi endüstriyel tasarımın gerçekleri konulu etkinlik

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde gerçekleşen etkinliğe, endüstriyel tasarımcı Sedat Öztürk, tasarım kulübü üyeleri ve endüstriyel tasarım bölümü öğrencileri katıldı. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Sedat Öztürk, endüstri tasarımcılarının geleceği ve niteliği hakkında şunları söyledi:

“Bu işe başlamadan önce kendimize bazı soruları sormamız gerekiyor. ‘Tasarımcı kimdir’, tasarımcının özelliği ne olmalıdır?’ gibi. Çünkü tasarımcı sadece çizimi çok iyi olan ressam değildir. Endüstriyel tasarımcı hem çizim yeteneğini hem de tasarımsal düşünce yetisini iyi bir şekilde kullanabilen, bu alanda gerekli donanımlara sahip biri olmalıdır. Projelerin işlenmesinde, paket geliştirme dediğimiz süreçlerde mühendisler ile nasıl çalışacağını bilmelidir.”

Endüstriyel tasarımcıların ortaya çıkan ürünün her aşamasında imzasının olduğunu aktaran Öztürk, Endüstriyel tasarımcıların çalıştıkları firmalarda fark yaratmak ve başarılı olmak için neler yapabileceğine dair bilgiler verdi.

Etkinlikte soru-cevap kısmının ardından workshop gerçekleştirildi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı