Elçin Sangu’nun da oyuncu kadrosunda bulunduğu, büyük bir emek ve iddia ile başlayan Med Yapım imzalı Yalancılar ve Mumları dizisi ekranlarda 5.Bölüm ile final yapmak durumunda kalmıştı. Türk ekranlarında beklediğini bulamayan Elçin Sangu’ya İspanyollar teselli oldu.

Merve Girgin ve sonrası Koray Kerimoğlu tarafından yönetilen dizi, İngiliz yapımı Mistresses dizisinden uyarlanmış, başrollerini Elçin Sangu, Ceren Moray, Şafak Pekdemir, Burcu Gölgedar paylaşmıştı. Fatih Aksoy yapımcısı olduğu ve dört kız arkadaşın ilişki ve bağlarının konu alındığı dizi maalesef beklenilen ilgiyi göremediği için hızlı bir şekilde yayından kaldırılmıştı.

Mersin Üniversitesi Opera bölümü mezunu, Çerkes asıllı güzel oyuncu ekranların en çok aranan ve en pahalı yüzü olmayı aldığı reklam projeleri ve Kiralık Aşk dizisi sayesinde başarmıştı.

Özellikle 2015 yılında yayına başlayan Kiralık Aşk dizisindeki Defne rolü ile birçok ödül kazanmış ve beğeni toplamıştı. Star TV ekranlarında Barış Arduç ile başrolü paylaştığı dizi sadece ülkemizde değil yurt dışında da ilgi ve beğeni ile takip edilen diziler arasında yer almıştı.

t25_elcin-sangunun-buyuk-sans-463

Bahar dizisi yayın tarihi oyuncu kadrosu ve konusu belli oldu Bahar dizisi yayın tarihi oyuncu kadrosu ve konusu belli oldu

Elçin Sangu Kiralık Aşk sonrasında da çok başarılı işlere imza attı fakat kendisi gibi bir değerli oyuncu olan Ceren Moray’ında rol aldığı diziden ikisinin de kadroda olması ile beklenti çok büyük olmasına karşın maalesef ekranda fazla şans verilmemişti.

Yalancılar ve Mumları hüzünü yaşarken tesellisi yine Kiralık Aşk Dizisi ile oldu. İspanya’da gösterime giren dizi final bölümünün ardından Elçin Sangu’yu ülkede en çok konuşulan isim yaparak üç gün boyunca TT listesinde tutmayı başardı.

Elçin Sangu sadece ülkemizde değil İspanya’da da oyunculuğu ve güzelliği ile gönülleri fethetmiş oldu.