Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Egenin Hamsisi Dizisinde Çalan Şarkılar Türküler kim söylüyor

Dizi Haberleri

19 Temmuz 2018 Perşembe 15:51:52

Egenin Hamsisi Dizisinde Çalan Şarkılar Türküler kim söylüyor

TRT ekranlarının yeni dizisi Ege’nin Hamsisi, ilk bölümüyle seyirciden tam not almayı başardı! Oyuncu kadrosunda Bestemsu Özdemir, Uraz Kaygılaroğlu ve İclal Aydın gibi ünlü isimleri barındıran yeni dizide oyuncular ve sahneler kadar dizi müzikleri de beğenildi. İlk bölümüyle geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başlayan Ege’nin Hamsisi dizisinde çalan şarkıların adları ne? Kimler söylüyor? Sizler için hazırladık…

TRT 1 Ekranlarının yeni dizisi Ege’nin Hamsisi ilk bölümüyle oldukça sevildi! Reytinglerde de 1.liği kapan Ege’nin Hamsisi dizisi hem oyuncu kadrosu hem sahneleri hem de dizide çalan şarkılar ile seyirciden tam not almayı başardı. Başrollerinde Uraz Kaygılaroğlu, Bestemsu Özdemir ve İclal Aydın gibi isimlerin yer aldığı dizide bir Karadenizli aile ile bir Egeli ailenin hikayesi anlatılıyor. Egeli ailenin oğlunu canlandıran Uraz Kaygılaroğlu ile Karadeniz’in hırçın Laz kızı karakterine can veren Bestemsu Özdemir, ilk bölümle birlikte birbirlerine çok yakıştılar ve sosyal medyada da gündem olmayı başardılar!

Bestemsu Özdemir ve Uraz Kaygılaroğlu’nun canlandırdıkları karakterler üzerinden Ege-Karadeniz ilişkisini anlatan dizinin şarkıları da göz doldurdu. Hem Ege hem Karadeniz yöresine ait ezgilerle bezeli türküler Ege’nin Hamsisi dizi tutkunlarından tam not almayı başardı. Biz de sizler için bu şarkıların isimlerini ve kimler tarafından söylendiğini öğrendik.

EGE’NİN HAMSİSİ DİZİ MÜZİKLERİ NEDİR?

Ege’nin Hamsisi 1. bölüm fragmanında yer alan Gelsun Mi? şarkısı Karadeniz yöresinin en sevilen şarkıları arasında yer alıyor. İlk bölümüyle ekranlara gelen Ege’nin Hamsisi dizisinin en sevilen şarkısı Gelsun Mi sözlerini sizler için bulduk. İşte  Gelsun Mi şarkısının sözleri:

Gelsun mi ?
Eller beraber
Kollar beraber
Yüksek dağlar
Dumanlı dağlar
Hırçın dağlar
Gelsun mi ?

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı